ČLAF B 2014

Plzeň

V sobotu 10. května vyrazil tým Steelers na nejdelší letošní pouť - do Plzně. Místní Patriots v prvním zápase zajeli do Prahy, kde vysoko prohráli z Hippos. Ani nyní nebyli favority a tak si Steelers jeli pro povinnou výhru.

Patriots vyhráli los a zvolili si příjem. Do míče se opřel kicker Steelers Dan Merta a mohlo se začít.

Obrana Steelers povolila útoku domácích pouze 4 downy a pak už mohl nastoupit ostravský útok. Jenže po krátkém běhu Jana Musila, hodil Lukáš Vojnar první interception v sezóně a ocelová obrana byla opět na hřišti.

Opět však nedovolila plzeňskému útoku ani yard a ten byl nucen puntovat. Ke svému reparátu se tak nachystal opět útok Steelers.

Tentokrát již na hřiště naběhla soustředěná jedenáctka ostravského útoku a posouvala se úpěšně po hřišti až do red-zóny Patriots, kde během skóroval Jan Musil.

Tím také skončila první čtvrtina. Steelers drželi vedení 7:0.

Ve druhé čtvrtině již ostravský motor začal pracovat na plné obrátky. Touchdowny přidali Lukáš Sokol po passu od Lukáše Vojnara a Michal Kielor. Když pak svůj další field goal v sezóně trefil i Dan Merta, Steelers si vytvořili dostatečný náskok.
Patriots si poté taky doběhli pro svých 6 bodů a stejně jako proti pražským Hippos, tak ani ve svém druhém vystoupení zpět ve velkém fotbale neodešli s nulou.

Do druhého poločasu tak ostravský tým nastupoval za stavu 23:6. Již velmi prostřídaný tým povolil Patriotům lehce vyrovnat hru, ale jejich útoky narážely v red-zóně Steelers na neprostupnou ocelovou hráz. Obranu opět výborně řídil Walter Harazim, který dokonce v jedné akci vytrhl balón runningbackovi Patriots a poslal na hřiště svůj útok.

Pro svůj druhý touchdown si doběhl Michal Kielor, který s Janem Musilem asi letos svede lítý souboj o nejlepšího runningbacka - nejen Ostravy Steelers. A svůj čtvrtý touchdown v letošní sezóně chytil Radek Warchol.

Cesta do Plzně tedy přinesla tíženou výhru a již je celkem jasné, že si to tým Steelers rozdá s Hippos o domácí výhodu ve finále ČLAF B.
Náš první společný zápas máte možnost shlédnout už za týden - 18.5. od 15h na našem hřišti SAP, Skautská ul.

Zveme tedy všechny naše fanoušky a příjemné sportovní odpoledne. Přijďte podpořit náš fotbalový klub, podívat se na cheerleaders nebo jen na jedno pivo - přijedou k nám Hippos a my budeme potřebovat každého z vás!!!
STEELERS GO!!!

Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jan Musil, 14y run (Daniel Merta kick); 2:51
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Lukáš Sokol, 37y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 11:09
Ostrava Steelers FG - 0:17 - Daniel Merta, 34y; 5:02
Pilsen Patriots TD - 6:17 - Lukáš Malec, 9y run (kick neúspěšný); 1:55
Ostrava Steelers TD - 6:23 - Michal Kielor, 14y run (2pt run neúspěšný); 0:21
3.čtvrtina Ostrava Steelers TD - 6:30 - Radek Warchol, 28y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 8:08
Ostrava Steelers TD - 6:37 - Michal Kielor, 1y run (Daniel Merta kick); 10:09