JUNIORSKÝ POHÁR 2014

Pardubice

blog

V neděli 21.9. vyrazil juniorský tým Ostrava Steelers na svůj druhý zápas Juniorského Poháru 2014. Čekala ho náročná cesta do Pardubic, kde se utkali s juniorským týmem Stallions, pro které to bylo první vystoupení v letošním roce.

Předpověď počasí nebyla venkovním sportům nakloněna, ale nakonec, až na propršenou druhou čtvrtinu, se počasí do zápasu nijak negativně neprojevilo.

Steelers představili na pardubickém trávníku novou posilu z Třince – Ondřeje Maštalíře, defensivního backa, který se objevil v širší nominaci českého národního týmu.

Ostravští hráči vyhráli los a zvolili si výběr v druhém poločase – na hřiště tedy vyběhla nejprve obrana Steelers. Ta povolila mladým hřebcům pouze jeden první down a na hřiště vyběhl útok Steelers. Na ofensivní lajně nahradil zraněného Davida Sléhu na pozici Centera Rosťa Režný a na wide receiverovi poprvé v sezóně na pozici startera nastoupil Petr Fajkus. Balón opět jistě posouvala dvojice RB Dvorský – Sležka až na území Stallions, kde si balón vzal do ruky QB Michal Dudek a doběhl pro první touchdown v zápase (jeho 4. v sezóně). Ocelová obrana držela mladé Stallions v dostatečné vzdálenosti od endzóny Steelers a tak se opět mohla připomenout dvojice Dudek-Muczka, kdy prvně jmenovaný našel 14-yardovým passem svého vysokého receivera, který skóroval i ve svém druhém vystoupení v dresu Steelers. Poté se konečně prosadil během i někdo jiný než Michal Dudek – pro třetí touchdown a své první body v ostravském dresu si doběhl Rosťa Sležka. První čtvrtina tak skončila 22:0 a jasně naznačila, jakým směrem se zápas bude vyvíjet.

blog

Druhou čtvrtinu velmi ovlivnilo počasí a hustý déšť – ani jeden z týmů nebyl schopen v útoku držet balón a hlavně na ostravské straně došlo k několika nepovedeným snapům, které přivedli tým Steelers až k hrozné situaci 4 a 40 na své 10-yardové linii. Tady se však projevilo počasí i na straně domácích, když po puntu mokrý balón nebyl returnman Stallions schopen udržet a po hitu Ondry Maštalíře zalehli míč ostravští hráči. Útoku se však v nepříjemných podmínkách dál nedařilo a tak první poločas skončil 22:0.

Na začátku třetí čtvrtiny vykouklo sluníčko a ostravský tým opět začal šlapat na plné obrátky – v obraně i přes velkou rotaci hráčů vyprodukovali několik turnoverů, ze kterých těžil útok Steelers. Michal Dudek dvakrát našel Radka Muczku a pro jeden touchdown pak oslovil ještě Rosťu Sležku a Dominika Dvorského. Když potom Michal Dudek sám doběhl pro jeden touchdown po zemi – svítilo na tabuli po třetí čtvrtině skóre 50:0.

Do čtvrté čtvrtiny nastoupil na pozici quarterbacka teprve patnáctiletý Petr Valíček, kterému se podařilo zkompletovat hned jeho první pass. Potom však přišel o balón při svém běhu. Ocelová obrana ale žádné korekce nepřipustila a zrodil se tak první shutout v Juniorské Poháru 2014.

blog

Nyní mají mladí hráči Steelers tři týdny na vyléčení drobných zranění a přípravu na další zápas – proti Prague Black Panthers – kdy výhra by mohla naše juniory posunout do finále. Proto budeme potřebovat pomoc všech našich fanoušků, aby vytvořili tak skvělou atmosféru, která přispěla k historické výhře na týmem Lions. Na americký fotbal v Ostravě se tedy můžete těšit 11.října od 15h na našem hřišti. Buďte tam!!!
Steelers GO!!!

Scoring summary

1st QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:7 - Michal Dudek, 22y run (Dominik Dvorský kick); 3:35
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Radek Muczka, 14y pass od Michal Dudek (Dominik Dvorský kick); 2:52
Ostrava Steelers TD - 0:22 - Rostislav Sležka, 6y pass od Michal Dudek (Dominik Dvorský 2pt ); 1:03
2nd QUARTER
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 0:28 - Radek Muczka, 79y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 9:42
Ostrava Steelers TD - 0:35 - Michal Dudek, 7y run (Dominik Dvorský kick); 8:00
Ostrava Steelers TD - 0:43 - Radek Muczka, 19y pass od Michal Dudek (Dominik Dvorský 2pt ); 6:16
Ostrava Steelers TD - 0:50 - Dominik Dvorský, 11y pass od Michal Dudek (Dominik Dvorský kick); 0:00