ČLAF B 2014

SAP, Ostrava

Po propršeném týdnu konečně začala v Moravskoslezském kraji opadat voda v řekách a v neděli ráno dokonce nad Ostravou vysvitlo sluníčko, jako by vědělo, co se chystá.

Do Ostravy zavítal neporažený tým z Prahy. Ostravští Steelers se však mohli pochlubit stejnou bilancí, a tak šlo o přímý souboj o první místo a lepší výchozí pozici v souboji o výhodu domácího hřiště ve finále.

Oba týmy se pyšní výbornými útoky. Na straně Hippos dvojice bratrů Tománků a ve skvělé formě hrající running back Petr Křesťan. Na straně Steelers Lukáš Vojnar s Radkem Warcholem a smrtící dvojice running backů Kielor – Musil.

Pražský tým však přijel značně unaven, možná z dlouhé cesty, nebo se jen nechal uchlácholit českou fotbalovou veřejností, která jej pasovala do pozice jasného favorita. Na hřišti pak bylo vidět pouze jedno mužstvo, a to domácí Ostravu Steelers.

Už v první čtvrtině skórovali hráči Ostravy hned třikrát, dvakrát po ose Vojnar – Sokol a pro jeden touchdown si doběhl Jan Musil. Ve druhé čtvrtině našel Lukáš Vojnar ještě Jiřího Ličku a vedení ostravských se rozrostlo na hrozivých 27:0.

Útok Hippos se připomenul až v úplném závěru prvního poločasu, kdy Stanislav Tománek našel dlouhým passem svého bratra Jakuba, kterého oceláři zastavili až jeden yard před svou endzónou. Více toho však útok Hippos nestihl, protože během akce bratrské dvojice vypršel čas.

Do druhé půle vstoupili hráči Hippos koncentrovanějším výkonem, ale rozjetý stroj jménem Steelers se jim již zastavit nepodařilo. Lukáš Vojnar nakonec našel v endzóně Hippos i Radka Warchola. Poté znovu Jiřího Ličku a pro jeden touchdown doběhl i sám.

I přes zlepšený výkon útoku Hippos v druhé půli, díky kterému se začal posouvat po hřišti s větší jistotou, nedokázal pražský tým dojít až do endzóny domácích. Obrana Steelers odehrála nejlepší utkání v této sezóně a za povšimnutí, kromě výborného výkonu všech hráčů, stojí již třetí zápas v řadě, kdy Petr Foldyna zachytil interception.

Před necelými dvěma stovkami fanoušků, kteří si našli cestu na stadion i přes ne příliš příznivé počasí, vyhráli Steelers nad Hippos 48:0.

Ostrava Steelers TD - 7:0 - Lukáš Sokol, 20y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 7:57
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Jan Musil, 11y run (Daniel Merta kick); 3:16
Ostrava Steelers TD - 20:0 - Lukáš Sokol, 8y pass od Lukáš Vojnar (kick neúspěšný); 0:05
Ostrava Steelers TD - 27:0 - Jiří Lička, 10y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 7:16
Ostrava Steelers TD - 35:0 - Lukáš Vojnar, 1y run (Michal Kielor 2pt run); 8:33
4.čtvrtina Ostrava Steelers TD - 41:0 - Radek Warchol, 13y pass od Lukáš Vojnar (kick neúspěšný); 11:06