Preseason Game 2015

Mikulov

Již druhý rok v řadě se potkaly týmy Steelers a Alligátors v Mikulově k předsezónnímu testu svých kádrů. A stejně jako minulý rok, tak i letos se utkání rozhodlo v posledních vteřinách.

Brněnští Alligators jsou tradičními účastníky nejvyšší české ligy. Letos se pustí do bojů bez zahraničních posil (Ferni Garza odešel do Bratislavy Monarchs), jako jediný tým Divize I. Steelers také opustilo několik hráčů a to hlavně v útoku (QB Vojnar odešel do Belgie, OL Klimek do Francie a RB Musil do Polska). Na obou stranách tak byla znát jistá nejistota, jak se letos budou prosazovat útočné formace. Tyto obavy však měly být brzy zapomenuty.

Do první čtvrtiny vstoupili lépe hráči Alligators. Kvalitní hra brněnského special týmu zajistila dobrou výchozí pozici pro útok vedený staronovým starting quarterbackem Tomášem Fortelným. Hned z první akce tak Leoš Janďourek mohl svůj 43 yardový běh proměnit v první body zápasu. Když potom z druhého útoku proměnil Petr Mikloš 33 yardový field goal, skončila první čtvrtina 10:0 pro Alligators.

Ve druhé čtvrtině se konečně rozehrál i útok Steelers, který po odchodu Lukáše Vojnara převzal Michal Dudek, talentovaný QB loňského úspěšného juniorského týmu. V týmu Steelers také stále řádí jeden z nejlepších runningbacků ligy - Michal Kielor - a ten se postaral o první body ostravského týmu svým 2 yardovým během.

Vypadalo to, že se půjde na poločasovou přestávku za těsného vedení Alligators. Pak ale přišla závěrečná minuta druhé čtvrtiny a dva úspěšné passy Michala Dudka - na Lukáše Sokola a Zdeňka Lembarta - a do šaten se tak šlo za stavu 20:10 pro Steelers.

Druhý poločas opět začali lépe brněnští hráči, když na začátku třetí čtvrtiny zachytili interception a útok Alligators 5 yardovým runnem Ondřeje Šimonka snížil. Obrat skóre na svou stranu pak na konci čtvrtiny dokonal Lukáš Bowyer, který zachytil přihrávku Tomáše Fortelného.

Když potom na začátku čtvrté čtvrtiny přidal další svůj touchdown Leoš Janďourek a zvýšil na 33:20, vypadalo to s ostravským týmem velmi špatně.

Steelers však snížili druhým touchdownem Michala Kielora a po interceptionu, který zachytil Martin Pluschke, pak otočil skóre na ostravskou stranu další junior - Radek Muczka. Toho již svou přihrávkou našel Adam Kavický, který přišel do čtvrté čtvrtiny v rámci rotace quarterbacků v přípravném zápase.

5 minut před koncem se však ještě naposledy nadechl brněnský útok - Leoš Janďourek svým třetím touchdownem v zápase opět převážil váhy na stranu Alligátors. Na tabuli svítilo 38:33 pro domácí tým.

Následující útok Steelers se nevydařil. Dvě minuty před koncem tak získal balón útok Alligators.

Na hřiště však vběhla ocelová obrana Steelers, která se hledala celý zápas a díky velké marodce odehrála zápas ve velmi okleštěné sestavě. V posledním drivu však ukázala proč v minulém ročníku byla jednoznačně nejlepší obranou druhé české ligy. Udržela brněnský útok na třech pokusech a při nepovedené snapu na punt zalehla míč na 8 yardech před endzónou Alligators.

Do konce zápasu zbývalo něco málo pod minutu, když Adam Kavický našel Jiřího Ličku, který skóroval touchdown a Steelers opět po roce zvítězili nad brněnskými Alligators. Opět o jeden jediný bod - tentokrát v oku lahodící přestřelce 39:38.

Jednalo se sice o přátelský přípravný zápas, ale z trochu nadsázky se dá říct, že Steelers obhájili vítězství v souboji o Moravu.

ALL - TD - 7:0 - Leoš Janďourek , 43y run (Petr Mikloš kick); 10:46
ALL - FG - 10:0 - Petr Mikloš , 33y; 5:33
STE - TD - 10:6 - Michal Kielor , 2y run (kick Daniel Merta neúspěšný); 7:25
STE - TD - 10:13 - Lukáš Sokol , 8y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 0:48
STE - TD - 10:20 - Zděněk Lembart, 29y pass od Michal Dudek (Daniel Merta kick); 0:10
ALL - TD - 17:20 - Ondřej Šimonek, 5y run (Petr Mikloš kick); 10:32
ALL - TD - 24:20 - Lukáš Bowyer, 4y pass od Tomáš Fortelný (Petr Mikloš kick); 2:04
ALL - TD - 31:20 - Leoš Janďourek , 10y run (Petr Mikloš kick); 11:03
STE - TD - 31:27 - Michal Kielor, 2y run (Daniel Merta kick); 8:01
STE - TD - 31:33 - Radek Muczka, 12y pass od Adam Kavický (kick Daniel Merta neúspěšný); 7:30
ALL - TD - 38:33 - Leoš Janďourek , 11y run (Petr Mikloš kick); 5:21
STE - TD - 38:39 - Jiří Lička, 8y pass od Adam Kavický (kick Daniel Merta neúspěšný); 0:44