Dorostenecký Pohár 2015

Brno

Nejmladší oceláři zamířili v sobotu 10.10. do Brna, ke svému druhému turnaji v rámci Dorosteneckého Poháru. Na prvním turnaji v Příbrami – po dvou porážkách – skončili na třetím místě.

Jak vyrovnaná soutěž Dorostenecký Pohár je ukázal hned první zápas proti domácím Pitbulls. V Příbrami Steelers prohráli 24:14. V Brně však začali mladí oceláři lépe – zásluhou dvojice Konečný-Steel vedli minutu před konce prvního poločasu 13:7. Na to však domácí zvládli odpovědět a do šaten se šlo za stavu 13:14.

Druhý poločas začali Steelers na míči a svůj drive proměnil Martin „Drobek“ Dobeš – 196 cm vysoký center – v touchown, když zachytil další úspěšný pass od Filipa Konečného. Pitbulls se podařilo ještě vyrovnat zásluhou Martina Němce na 20:20, ale 30 vteřin před konce překlonil vítězství na stranu Steelers Jakub Březina, který zachytil čtvrtý touchdownový pass Filipa Konečného. Steelers U16 tak oslavila svou první výhru v letošním ročníku a po krátké pauze nastoupila hned v dalším zápase proti příbramským Bobcats.

A i tento zápas probíhal ve velmi vyrovnaném duchu. Filip Konečný opět čtyřikrát našel svého receivera v endzóně soupeře a stejně jako proti Pitbulls, i proti Bobcats prohrávali mladí oceláři v poločase – tentokrát 18:20.

Další rána přišla mezi receivery – když Reilly Steel (který v turnaji skóroval 4 TD), musel odstoupit na konci prvního poločasu s podezřením na otřes mozku. Na chvíli ho nahradil Daniel Kunc, ale i ten zápas nedohrál – na velmi rozbitém ragbyovém hřišti mělo několik hráčů problémy s kotníky.

Tyto události jako by ostravské mladíky semkli a druhý poločas už na hřišti dominovali. Dvakrát se v útoku prosadil Petr Kolmáš a když svou ruku k dílu přidala i ocelová obrana, která zastavila runningbacka Bobcats pro safety, nemrzel ani korigující touchdown Daniela Skřehoty. Pak totiž následovalo jen zakleknutí Filipa Konečného a radost z druhého vítězství, výhry v turnaji a velmi reálné šance na výhru v celé soutěži.

Kluci to mají ve svých rukou a 1. listopadu na svém hřišti mohou vybojovat vítězství v Dorosteneckém Poháru 2015!

text: steelers

Scoring summary - vs. Pitbulls

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 7:0 - Reilly Steel, 18y pass od Filip Konečný. (Reilly Steel 1pt pass od Filip Konečný.); 4:02
Brno Pitbulls TD - 7:6 - Adam Vorel, 45y run (2pt run neúspěšný); 3:52
Ostrava Steelers TD - 13:6 - Reilly Steel, 45y pass od Filip Konečný. (2pt run neúspěšný); 3:39
Brno Pitbulls TD - 13:14 - Adam Vorel, 22y run (Jakub Doležal 2pt pass od David Boušek); 0:17
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 20:14 - Martin Dobeš., 20y pass od Filip Konečný. (Martin Dobeš. 1pt pass od Filip Konečný.); 8:24
Brno Pitbulls TD - 20:20 - Martin Němec, 18y pass od David Boušek (2pt run neúspěšný); 7:03
Ostrava Steelers TD - 26:20 - Jakub Březina, 16y pass od Filip Konečný. (1pt run neúspěšný); 0:31

Scoring summary - vs. Bobcats

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 6:0 - Martin Dobeš., 5y pass od Filip Konečný. (1pt pass neúspěšný); 7:07
Příbram Bobcats TD - 6:7 - Tomáš Bučil, 45y run (Sebastián Tesařik 1pt pass od Jiří Uvarov); 6:58
Ostrava Steelers TD - 12:7 - Reilly Steel, 25y pass od Filip Konečný. (2pt pass neúspěšný); 5:00
Příbram Bobcats TD - 12:13 - Sebastián Tesařik, 3y pass od Jiří Uvarov (1pt pass neúspěšný); 2:58
Příbram Bobcats TD - 18:20 - Tomáš Bučil, 45y run (Stanislav Bican 1pt pass od Jiří Uvarov); 0:00
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 24:20 - Petr Kolmáš, 34y pass od Filip Konečný. (2pt pass neúspěšný); 8:55
Ostrava Steelers SAF - 26:20; 8:36
Ostrava Steelers TD - 32:20 - Petr Kolmáš, 26y run (1pt pass neúspěšný); 7:39
Příbram Bobcats TD - 32:26 - Daniel Skřehota, 24y pass od Jakub Mallát (2pt pass neúspěšný); 1:13