Dorostenecký Pohár 2015

Ostrava

V neděli 1.11. se v Ostravě uskutečnil poslední z trojice turnajů Dorosteneckého Poháru. Do turnaje vstupovali z prvního místa hráči příbramských Bobcats, ale oceloví mladíci stráceli pouze jednu výhru a byli na druhém místě po dvou turnajích.

V prvním zápase se proti mladým Steelers postavili Pitbulls z Brna. Ostravští hráči začali nervózně a po nepřesném passu Filipa Konečného vrátil balón do endzóny Steelers Rudolf Buffi. Ostravský útok však odpověděl ještě do poločasu, když si Filip Konečný spravil chuť passem na Jakuba Březinu. A když se prosadila i ocelová obana, která donutila Pitbulls k safety.
Ani druhou půlku Steelers nezačali dobře - přes celé hřiště jim utekl Jakub Doležal a překlopil skóre na stranu brňanů. Pak už ale úřadovali jen mladí oceláři. Dva touchdowny skóroval útok a ještě jednu safety přidala obrana.
Zápas tak skončil 24:14 pro Steelers a bylo jasné, že o výhru v Poháru si to Steelers rozdají s Bobcats.

Druhý zápas ovládli vysoko Bobcats, kteří porazili Pitbulls 51:12.

Poslední zápas turnaje tak byl o vítězství nejen v turnaji, ale i v celé soutěži. Bobcats ukázali svou formu a zvládli porazit i Steelers. Oceláři zvládli držet krok pouze do poločasu, kdy skórovaly po jednom touchdownu oba týmy. V druhém poločase už ale na hřišti dominovali Bobcats a nakonec zvítězili 28:6.

Ostrava Steelers U16 tak skončila na druhém místě a jistě se jedná o obrovský úspěch mladých ocelářů - již teď se těšíme na sezónu 2016!!!

Děkujeme všem fanoušků, kteří naše mladé borce během sezóny podporovali.

text: steelers

Scoring summary - vs. Pitbulls

1st HALF
Brno Pitbulls TD - 0:7 - Rudolf Buffi, 40y interception return (Robert Miník 1pt pass od David Boušek); 4:15
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jakub Březina, 12y pass od Filip Konečný. (Martin Dobeš. 1pt pass od Filip Konečný.); 1:32
Ostrava Steelers SAF - 9:7; 1:22
2nd HALF
Brno Pitbulls TD - 9:14 - Jakub Doležal, 45y pass od David Boušek (Jakub Doležal 1pt pass od David Boušek); 9:46
Ostrava Steelers TD - 16:14 - Petr Kolmáš, 17y run (Martin Dobeš. 1pt pass od Filip Konečný.); 7:42
Ostrava Steelers SAF - 18:14; 4:25
Ostrava Steelers TD - 24:14 - Martin Dobeš., 3y pass od Filip Konečný. (1pt pass neúspěšný); 1:50

Scoring summary - vs. Bobcats

1st HALF
Příbram Bobcats TD - 0:7 - Tomáš Bučil, 45y run (Tomáš Bučil 1pt pass od Jiří Uvarov); 6:53
Ostrava Steelers TD - 6:7 - Petr Kolmáš, 45y run (1pt pass neúspěšný); 2:04
2nd HALF
Příbram Bobcats TD - 6:14 - Tomáš Bučil, 38y run (Stanislav Bican 1pt pass od Jiří Uvarov); 9:29
Příbram Bobcats TD - 6:20 - Tomáš Bučil, 7y run (1pt pass neúspěšný); 6:27
Příbram Bobcats TD - 6:26 - Sebastián Tesařik, 5y pass od Jiří Uvarov (1pt pass neúspěšný); 5:00
Příbram Bobcats SAF - 6:28; 3:45