ČLAF DIVIZE IV 2015

SAP, Ostrava

Třetí duel sezony pro B tým ostravských Steelers sice začal dobře, ovšem konec byl pro domácí pořádně hořký. S Dietos ze Šumperka doma prohráli 20:22.

Utkání proti šumperským Dietos odstartoval parádně domácí útok. Už v první čtvrtině si quarterback Adam Kavický připsal dva touchdowny, pokaždé po krátkém runu, kdy dovedl svůj útok až k endzóně hostů. Poprvé mu stačilo urazit dva yardu, napodruhé dokonce jen jeden. Ovšem potvrzovací akce domácím nevyšly - jak jednobodový kick po prvním touchdownu, tak pokus o dvoubodové potvrzení pasovou hrou po druhé skórovací akci. Strany se tak poprvé měnily za stavu 12:0.

Ve druhé čtvrtině se bodově neprosadil žádný z týmů, domácí tým však postihla trpká mrzutost - z jedné ze skrumáží se ze hřiště odbelhal se zraněným kotníkem quarterback Kavický a Steelers se v dalším průběhu utkání museli obejít bez něj.

Možná i to hosty probralo - po přestávce předvedli první větší passovou akci, kdy Denis Weinlich zkompletoval po 34yardovém passu od Jana Kolaříka první touchdown Dietos. Jaroslav Dus proměnil potvrzovací kick a hosté už pohrávali jen rozdíl jednoho touchdownu. Ještě více na dostřel se ocitli poté, co zblokovali punt domácích na safety - stav byl v tu chvíli 12:9.

Domácí útok se ale vzepjal a v závěru třetí čtvrtiny Rostislav Sležka doběhl 3yardovým runem pro třetí touchdown a Dominik Dvorský vzápětí zachytil pass Petra Dudka v endzóně, takže domácí vedli o jedenáct bodů (20:9).

Jenže ani tento na první pohled pohodlný náskok béčku Steelers nestačil. Hostujícímu quarterbackovi Janu Kolaříkovi se povedlo pár dlouhých passů, které špatně strážení wide receiveři zachytili, a Dietos nejprve snížili Lubomírem Ničem (+ kick Jaroslava Duse) na 20:16 a necelé dvě minuty před koncem Michal Bock urval vítězný touchdown pro hosty. Dietos se ještě pokusili o dvoubodovou passovou konverzi, která jim nevyšla, mrzet je to ale nemuselo. Z Ostravy odjížděli s výhrou 22:20.

text: Pavel Grossmann

Ostrava Steelers 2 TD - 6:0 - Adam Kavický, 2y run (kick neúspěšný); 7:22
Ostrava Steelers 2 TD - 12:0 - Adam Kavický, 1y run (2pt pass neúspěšný); 0:05
Šumperk Dietos TD - 12:7 - Denis Weinlich, 34y pass od Jan Kolařík (Jaroslav Dus kick); 10:35
Šumperk Dietos SAF - 12:9; 6:23
Ostrava Steelers 2 TD - 20:9 - Rostislav Sležka, 3y run (Dominik Dvorský 2pt pass od Petr Dudek); 2:29
Šumperk Dietos TD - 20:16 - Lubomír Niče, 9y pass od Jan Kolařík (Jaroslav Dus kick); 9:44
Šumperk Dietos TD - 20:22 - Michal Bock, 2y pass od Jan Kolařík (2pt pass neúspěšný); 1:41