ČLAF DIVIZE IV 2015

SAP, Ostrava

Ani slibně rozjetý poslední zápas sezony nedotáhli hráči béčka Steelers ke zdárnému konci. Celku Vysočina Gladiators doma podlehli těsně 24:26 a sezonu končí bez jediné výhry.

Přitom motivace ukončit sezonu vítězstvím byla na začátku utkání na ostravských hráčích hodně znát. Nažhavený ostravský útok začal parádně - hned první akce znamenala touchdown! Runningback Dominik Dvorský převzal na vlastní polovině míč a nezadržitelně s ním prošel podél lajny až do endzóny hostů. Potvrzovací kick sice Gadiators zblokovali, ale i tak úvod vyšel Steelers skvěle. Nálada na domácí střídačce ještě stoupla v polovině první čtvrtiny, kdy útok zopakoval touchdownovou situaci ze začátku zápasu. Znovu Dominik Dvorský nastartoval motory a 29yardovým runem donesl míč za goal line. Pro Steelers bohužel se opět nepovedl potvrzovací kick, Gladiators jej opět zblokovali.

Ve druhé čtvrtině poprvé povolila obrana domácích. Offense z Vysočiny donesla míč až na dva yardy, odkud se do endzóny protlačil Ondřej Pavlas. Potvrzovací hra za dva body ale hostům nevyšla, stav byl tudíž 12:6. Ale zůstalo to tak jen chvíli. Do třetice na sebe výrazně upozornil ostravský RB Dominik Dvorský - připsal si třetí touchdown v utkání, tentokrát unikal obraně hostů celých 58 yardů! Steelers poté zkusili potvrzovací hru za dva body, ale ani ta jim nevyšla. Obrana v závěru poločasu ještě odolala náporu hostů, do kabin se tak šlo za stavu 18:6.

Po přestávce ale jako by na hřiště vyšel jiný tým. Obrana už nebyla tak pevná, útoku také scházela potřebná energie. Hosté se oproti první půli nikterak nezlepšili, přesto si v polovině třetí čtvrtiny došli pro druhý touchdown, ke kterému přidali po potvrzovací hře další dva body. Okamžitě poté přišel poslední parádní okamžik celku Steelers. Po kick-offu hostů si na šišku počkal returner Martin Masarik a takřka přes celé hřiště (88 yardů) prokličkoval až k touchdouwnu! Ani napočtvrté ale domácí k touchdownovému zápisu nepřidali žádný bod.

Hosté tak stačili proti vadnoucí obraně Steelers zaskórovat ještě ve třetí čtvrtině jedním touchdownem po 45yardovém runu Radka Jindry (24:20) a definitivně Gladiators vzali domácím naději na výhru v polovině poslední části. Znovu skóroval Radek Jindra, obrana Steelers nedokázala zastavit jeho 14yardový run. Hosté se dostali do dvoubodového vedení (24:26) a v závěru si ho pohlídali. A zatímco se po vítězném zakleknutí radovali z postupu do play-off, domácí hráči zůstali zklamaní...

text: Pavel Grossmann

Ostrava Steelers 2 TD - 6:0 - Dominik Dvorský, 65y run (kick neúspěšný); 11:45
Ostrava Steelers 2 TD - 12:0 - Dominik Dvorský, 29y run (kick neúspěšný); 7:58
Vysočina Gladiators TD - 12:6 - Ondřej Pavlas, 3y run (2pt run neúspěšný); 10:46
Ostrava Steelers 2 TD - 18:6 - Dominik Dvorský, 58y run (2pt run neúspěšný); 10:17
Vysočina Gladiators TD - 18:14 - Ondřej Pavlas, 3y run (Radek Jindra 2pt run); 7:46
Ostrava Steelers 2 TD - 24:14 - Martin Masarik, 88y kick-off return (2pt run neúspěšný); 7:20
Vysočina Gladiators TD - 24:20 - Radek Jindra, 45y run (2pt run neúspěšný); 2:01