ČLAF DIVIZE II 2015

SAP, Ostrava

Vstup do nové sezony byl pro hráče Steelers Ostrava vítězný. V 1. kole se ale na výhru 28:26 nad pražskými Hippos nadřeli.

Po úvodních rozpačitých drivech z obou stran se do toho jako první ostře opřeli hosté. V čase 3:55 šli do vedení po touchdownu Stanislava Tománka a po úspěšném potvrzení vedli 7:0. Útok Steelers v první čtvrtině neskóroval, první body si schoval až do další fáze hry.

Prvním touchdownem sezóny Steelers se blýskl RB Michal Wessely, když překonal 49 yardů a skóroval. Kicker Daniel Merta se vzápětí nemýlil, takže bylo srovnáno. A ze strany Wesselého to nebylo vše - chvíli poté se radoval podruhé, tentokrát po 12yardovém runu si mohl do statistik zapsat druhý touchdown. Konverze byla opět úspěšná a domácí odskočili do vedení 14:7. To jim vydrželo až do poločasu, neboť hosté dvě vteřiny před koncem druhé čtvrtiny neproměnili pokus o field goal.

Po přestávce se ukázal další ostravský running back Michal Kielor. Tříyardových runem se protlačil až do endzóny, a Steelers tak vedli po proměněném Mertově kopu 21:7.

Jenže Hippos se nevzdávali. Po přesném pasu na Lukáše Koláře skórovali, protože však kicker pražského týmu podruhé selhal, snížili jen na rozdíl osmi bodů. A výrazně se jim nepovedl ani následný kickoff. Ondřej Maštalíř totiž předvedl z returnu touchdown, special team Hippos jej marně naháněl při jeho 62yardovém runu. Když kicker Steelers posunul skóre na 28:13, zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto.

Hosté ale ani teď nesložili zbraně. Po další pasové akci předvedli svůj třetí touchdown v utkání a zanedlouho prosvištěl takřka celým hřištěm (80 yardový touchdown) Jakub Tománek. Hippos rázem prohrávali pouze o dva body a odhodlali se k dvoubodovému potvrzení. Ovšem obrana Steelers svou goal line uhájila a skóre zůstalo na stavu 28:26.

Domácí se poté pokusili potvrdit svůj náskok dalšími body, a přestože se dvakrát přiblížili k endzóně Hippos, míč už do ní, po dvou fumblech, nedonesli. Naopak, dvě minuty před koncem byli v útoku hosté. Pokusili se dlouhým pasem překvapit obranu Steelers, jenže Martin Pluschke byl pozorný a podařilo se mu sebrat míč ze vzduchu. Klíčová interception vrátila míč do ruky Steelers, ti získali dva first downy a mohli nakonec předvést vítěznou formaci.

text: Pavel Grossmann

Prague Hippos TD - 0:7 - Stanislav Tománek, 21y run (Petr Vozka kick); 3:55
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Michal Wessely, 49y run (Daniel Merta kick); 9:28
Ostrava Steelers TD - 14:7 - Michal Wessely, 12y run (Daniel Merta kick); 0:55
Ostrava Steelers TD - 21:7 - Michal Kielor, 3y run (Daniel Merta kick); 8:36
Prague Hippos TD - 21:13 - Lukáš Kolář, 12y pass od Stanislav Tománek (kick neúspěšný); 5:15
Ostrava Steelers TD - 28:13 - Ondřej Maštalíř, 62y kick-off return (Daniel Merta kick); 5:00
4rd QUARTER
Prague Hippos TD - 28:20 - Brandon Duke, 12y pass od Stanislav Tománek (Petr Vozka kick); 10:12
Prague Hippos TD - 28:26 - Jakub Tománek, 80y pass od Stanislav Tománek (2pt run neúspěšný); 6:20