ČLAF DIVIZE IV 2015

SAP, Ostrava

blog

Ani druhý zápas sezony osmičkovému týmu Steelers nevyšel. Po úvodní prohře 19:40 v Šumperku doma ostravské mužstvo nedokázalo ani jednou skórovat a podlehlo přerovským Mamutům 0:36.

Utkání se pro domácí nevyvíjelo dobře od samotného začátku. Nejistý útok se nedokázal přiblížit goal line Mamutů, obrana naopak horko těžko odvracela soustředěný útok hostů. Mamuti se v úvodní čtvrtině dovalili až na dva yardy, odkud Martin Kvapil donesl míč poprvé do endzóny. Poté ještě dvakrát zaúřadoval přerovský kicker Eduard Kocian - nejprve přidal bod po konverzi touchdownu a pět vteřin před koncem čtvrtiny trefil 34yardový field goal.

blog

Strany se tak měnily za stavu 0:10. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Přerov přidal druhý touchdown, znovu po dvouyardovém runu. Připsal si ho Jakub Kratochvil. Hezkou akci poté předvedl Patrik Schwarz, domácím se ale musela sledovat trpce - hostující hráč totiž zachytil u vlastní endzóny interception a po 97yardovém runu se mohl radovat ze třetího touchdownu Mamutů. A když se vzápětí přerovský kicker trefil mezi tyče, rozdíl ve skóre už byl 24 bodů.

Po poločasové přestávce nastoupili Steelers odhodlaní zabojovat, ale útok dál troskotal na obraně Přerova. Hosté ve třetí čtvrtině dotáhli do bodového zisku jeden drive, touchdown si připsal Eduard Kocian po 20yardovém passu Martina Štěpáníka. Potvrzovací kop se hostům sice už nepovedl, i tak ale vedli 30:0. A když v polovině závěrečné čtvrtiny doběhl Libor Zapletal po 27yardovém runu pro další touchdown hostů, bylo hotovo. Mamuti si pak vyzkoušeli i dvoubodové potvrzení, rozehrávku z 10yardové linie ale nezvládli a skóre se tak zastavilo na stavu 0:36.

Přerov Mammoths TD - 0:17 - Jakub Kratochvil, 2y run (Eduard Kocian kick); 5:30
Přerov Mammoths TD - 0:24 - Patrik Schwarz, 97y interception return (Eduard Kocian kick); 0:52
3rd QUARTER
Přerov Mammoths TD - 0:30 - Eduard Kocian, 20y pass od Martin Štěpánik (kick neúspěšný); 4:01