ČLAF 2016

Trnava

V sobotu 2.4. vyrazil tým Steelers do Trnavy na první zápas letošní sezóny ČLAF. Do nejvyšší ligy se hráči Steelers vrátili po dvou úspěšných sezónách v lize druhé. Po dvou letech hry na špičce tabulky se tak oceláři musí vyrovnat s novou rolí, když jako jediný tým ČLAF nemá v týmu žádné zahraniční "importy". Další rána pro ostravský tým přišla, když se pár týdnů před začátkem sezóny zranil starting QB (a druhý nejlepší junior roku 2015) Michal Dudek, kolem kterého se točil celý útok Steelers.

V prvním zápase tak musel na postu quarterbacka zaskočit Adam Synáček, český reprezentant, který se na roční hostování vrátil do Ostravy. Dalo se tak očekávat, že passová hra nebude tou zbraní, kterou Steelers na trnavské Bulldogs vytasí. Nakonec tuto část fotbalého útoku lehce poznamenal silný vítr a ani americký QB na trnavské straně neměl úplně úžasný den.

V první půli si ostravský tým vypil nováčkovský kalich hořkosti až do úplného dna. Nervozitou způsobené velké množství individuálních chyb vedlo k pěti touchdownům, které na konci prvního poločasu stanovily skóre na 33:0 pro Bulldogs. Ve žlutém dresu domácích zářil zejména JaVontae Hence, který skóroval hned čtyřikrát (dvakrát při punt returnu).

Do druhého poločasu již nastoupil tým Steelers, který chceme v letošní sezóně vidět. Sice opět jako první udeřili Bulldogs, ale pak již skórovali jen hráči Steelers.

Nejprve se útok ocelářů prokousal přes celé hřiště a dobrý drive zakončil Adam Synáček jedno-yardovým během do endzóny domácích. Ve čtvrté čtvrtině pak ještě korigoval pěkným během Michal Wessely.

Steelers tak svůj úvodní zápas nové sezóny prohráli, ale ve druhém poločase ukázali, že jsou schopni hrát fotbal s těmi nejlepšími týmy.
V neděli 17.4. přivítají oceláři v Ostravě úřadující mistry ČR - Prague Black Panthers. A my pevně doufáme, že naváží na svůj výkon z konce zápasu v Trnavě a pražský tým velmi potrápí.
Přijďte se podívat na ten nejlepší fotbal u nás a přijďte povzbudit ostravské hráče v nejvyšší české lize.
Budeme Vás potřebovat!!!
Steeler GO!!!

Trnava Bulldogs TD - 7:0 - JaVontae Hence, 31y pass od Tyrell West (Michal Lőrincz kick); 1:47
Trnava Bulldogs TD - 13:0 - Ivan Klementovič, 17y run (kick neúspěšný); 11:26
Trnava Bulldogs TD - 19:0 - JaVontae Hence, 92y punt return (kick neúspěšný); 7:31
Trnava Bulldogs TD - 26:0 - JaVontae Hence, 34y punt return (Michal Lőrincz kick); 5:14
Trnava Bulldogs TD - 39:0 - Ivan Klementovič, 73y pass od Tyrell West (kick neúspěšný); 5:56
Ostrava Steelers TD - 39:7 - Adam Synáček, 1y run (Daniel Merta kick); 0:56
Ostrava Steelers TD - 39:13 - Michal Wessely, 30y run (kick neúspěšný); 7:28