1. Juniorská Liga 2016

Ostrava

Steelers první úkol splnili ještě před samotným kickoffem. Po dvou kontumacích se jim podařilo dát dohromady minimální počet hráčů k zahájení zápasu. Pokud si Stallions mysleli, že nedělní odpoledne stráví poklidným vítězstvím, mysleli špatně. Přestože Steelers v útoku do čtvrté čtvrtiny prakticky nic nevymysleli, byla to obrana, která držela svůj tým ve hře.

Útoky obou týmů brzdily nepřesnosti, které končily většinou puntem, ale k vidění bylo i 5 interceptionů. Otevřít skóre se podařilo pardubickému útoku až v samotném závěru první čtvrtiny. Třetí drive útoku Stallions zakončil touchdownem Radim Kalous, který byl hodně vidět v zápase s Black Panthers.

Úvodní touchdown lehce nastartoval útok hostů a do poločasu přidal touchdown ještě Jan Kišš, který zachytil pass z pozice running backa a i přes facemask obránce dolétl s míčem na pylon. Poslední akcí prvního poločasu zakončil Lukáš Petřík úspěšným field goalem. Steelers v útoku byli stále bezradní a zdálo se, že zápas nabere jednoznačný průběh.

Nenabral. Obrana Steelers navázala na výkon z prvních dvou drivů, kdy Stallions nic nepovolili. Naopak ve čtvrté čtvrtině se quarterback domácích, Tyson Steel, dvakrát rozhodl pro dlouhý pass, který našel nejprve Harušťáka a za téměř tři minuty i Vysloužila. Steelers se tak dotáhli na 12:16, do konce zápasu zbývalo 4:33. Obrana Steelers navíc rychle vracela míč svému útoku.

Přestože vystřídání quarterbacků Stallions nemělo v průběhu druhého poločasu velký efekt na skóre, v závěru rozhodl zápas backup quarterback, František Matyk. Ten našel uprostřed hřiště Lukáše Horáka, díky kterému odskočili Stallions na konečných 22:12. Stallions se museli bát o vedení až do poslední minuty zápasu. Průběh, který si rozhodně nepřáli, ale důležité vítězství si odvezli.

text: ČAAF

Pardubice Stallions TD - 0:7 - Radim Kalous, 39y pass od Matěj Linek (Lukáš Petřík kick); 0:01
Pardubice Stallions TD - 0:13 - Jan Kišš, 14y pass od Matěj Linek (kick neúspěšný); 6:41
Pardubice Stallions FG - 0:16 - Lukáš Petřík, 20y; 0:00
Ostrava Steelers TD - 6:16 - Matěj Harušťák, 27y pass od Tyson Steel (2pt run neúspěšný); 7:46
Ostrava Steelers TD - 12:16 - Jan Vysloužil, 57y pass od Tyson Steel (2pt pass neúspěšný); 4:33
Pardubice Stallions TD - 12:22 - Lukáš Horák, 11y pass od František Matyk (kick neúspěšný); 0:34