ČLAF 2016

Ostrava

Na hřiště ostravských Steelers přijeli k odvetě z prvního kola hráči trnavských Bulldogs. V prvním vzájemném zápase zvítězila Trnava 39:13. Bulldogs potřebovali nutně vyhrát, aby si udrželi šanci na Czech Bowl. Na začátek zápasu však nechali Henceho a Westa pouze na lavičce. Na hřišti se tak objevil ze zahraničních posil pouze Johnson, který narozdíl od prvního zápasu pomohl eliminovat běhovou hru Steelers. V prvním zápase musel hrát quarterbacka Adam Synáček. Tentokrát měli domácí ve svých řadách svého starting quarterbacka.

Po zranění se začíná rozehrávat Michal Dudek, který hned v první minutě zápasu našel Sokola a poslal svůj tým do překvapivého vedení. Steelers se podařilo zaskočit soupeře passovou hrou. Navíc ocelová obrana zvládla držet všechny útočné snahy Bulldogs na půlce soupeře.

Ve druhé čtvrtině dvakrát zaúřadoval Dudek. Nejprve si připsal svůj druhý passový touchdown přes polovinu hřiště. Do konce prvního poločasu zbývalo 6 vteřin a Steelers se rozhodli pro ještě jednu akci. Svůj touchdownový hattrick dovršil Dudek passem na Sokola. Ani jeden ze tří touchdownů se domácím nepodařilo potvrdit, přestože vyzkoušeli všechny možné varianty potvrzení.

Do poločasové přestávky se šlo za stavu 18:0 pro domácí. Plán hostů na šetření opor do důležitých zápasů nabral trhliny. Rozcvičovat se tak začaly i zbylé opory Bulldogs. Do druhého poločasu již vlétl tým z Trnavy, jak jej známe celou sezónu a opět hlavní postavou byl JaVontae Hence. Hned prvním zachyceným passem druhé půle začal velký obrat.

S příchodem Henceho i na druhou stranu míče se výrazně zlepšil projev trnavské obrany, která začala zastavovat i passovou hru Steelers. Třetí čtvrtina tak byla jasně v režii slovenského týmu, který během chvíle otočil zápas na svou stranu. Hence stihl téměř za 7 minut tři touchdowny a pouze v touchdownech měl přes 240 yardů. K němu se přidali ve skórování i Johnson a West.

Ve čtvrté čtvrtině se opět probudil i útok domácích, ale skórovat již nedokázal. Trnava si odvezla potřebnou výhru, jen se na ní nadřela víc než očekávala.

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Lukáš Sokol, 71y pass od Michal Dudek (kick neúspěšný); 11:12
Ostrava Steelers TD - 12:0 - Jiří Lička, 53y pass od Michal Dudek (2pt pass neúspěšný); 6:14
Ostrava Steelers TD - 18:0 - Lukáš Sokol, 4y pass od Michal Dudek (2pt run neúspěšný); 0:01
Trnava Bulldogs TD - 18:7 - JaVontae Hence, 55y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 11:43
Trnava Bulldogs TD - 18:22 - JaVontae Hence, 40y pass od Boris Bútora (Boris Bútora 2pt run); 4:48
Trnava Bulldogs TD - 18:29 - Jarred Johnson, 8y run (Dušan Hornáček kick); 2:27
Trnava Bulldogs TD - 18:43 - Tyrell West, 1y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 4:05