ČLAF 2016

Ostrava

blog

Na hřiště ostravských Steelers přijel pardubický tým, který stále bojuje o místo v Czech Bowlu. Poučeni z minulého týdne, ve kterém si Bulldogs zkomplikovali proti Steelers zápas v prvním poločase, nastoupili Stallions od začátku v plné síle.

Stallions začali na míči a potvrdili, že mají jeden z nejlepších útoků v ČLAF. V backfieldu dvojice těžko zastavitelných running backů Lindley - Plaček a přesné passy quarterbacka Shana McDonalda dopomohly k prvním bodům zápasu. Jelikož byli Stallions bez svého kickera, ujal se potvrzování Jan Wajtr. Ten při prvním potvrzení netrefil, ale následné čtyři pokusy již proměnil.

blog

Ani útok Steelers se nenechal při svém prvním působení na hřišti zahanbit, ale po dvou prvních downech, které zejména passovou hrou zajišťoval Michal Dudek se svými receivery, byl nucen puntovat. Na hřiště tak vběhl útok Stallions a opět bez větších problémů dokráčel až do endzóny Steelers.

Pak už začala fungovat i obrana Stallions a útočné snahy Steelers končily velmi rychle. Nejlepší den navíc neměl ani punter Ostravy a Stallions tak v prvním poločase drželi velmi dobré pozice na hřišti, ze kterých zvládali navyšovat skóre. To se při odchodu na poločasovou přestávku zastavilo na kulatých 40:0.

blog

Ve druhém poločase se Steelers pokusili zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale obrana hostů byla zásadně proti. Steelers se sice povedl jeden dlouhý drive, který však skončil po nezkonvertovaném čtvrtém downu v redzóně Stallions. Tečku za zápasem udělal defenzivní tackle Stallions Jakub Halousek, který sebral fumble po tvrdém hitu Browna na Dudka a doběhl si pro touchdown.

Domácí Steelers se rozloučili s domácími diváky první nulou v sezóně. Stallions si výhrou 54:0 udrželi šanci na Czech Bowl a čeká na ně neoficiální playoff. Pro účast ve finále musí porazit v sobotu na domácím hřišti Bulldogs a o týden později v Praze Black Panthers.

Scoring summary

1st QUARTER
Pardubice Stallions TD - 0:6 - Jan Horáček, 4y pass od Shane McDonald (kick neúspěšný); 10:08
Pardubice Stallions TD - 0:12 - Andrecus Lindley, 14y run (2pt run neúspěšný); 4:34
Pardubice Stallions TD - 0:20 - Petr Plaček, 3y run (Shane McDonald 2pt run); 1:50
2nd QUARTER
Pardubice Stallions TD - 0:26 - Petr Plaček, 5y run (2pt pass neúspěšný); 9:51
Pardubice Stallions TD - 0:33 - Petr Plaček, 20y run (Jan Wajtr kick); 6:10
Pardubice Stallions TD - 0:40 - František Lepič, 8y pass od Shane McDonald (Jan Wajtr kick); 2:32
3rd QUARTER
Pardubice Stallions TD - 0:47 - Andrecus Lindley, 4y pass od Shane McDonald (Jan Wajtr kick); 6:25
Pardubice Stallions TD - 0:54 - Jakub Halousek, 4y fumble return (Jan Wajtr kick); 2:15