Soutěže mládeže - podzim 2017

Ostrava

Propršená neděle přinesla souboj neporažených Bobcats s druhým týmem dorostenecké ligy po základní části - Steelers. Finálový zápas se odehrál v Ostravě - letos již tradičně - na velmi podmáčeném trávníku, který se během zápasu změnil na blátivé pole.

Příbram vyhrála los a do utkání vstoupila útokem. Dobře připravená obrana Steelers však nepustila hráče Bobcats do prvního downu a na hřiště mohl útok ocelářů. Tomu se dařilo trochu lépe, ale byl zastaven pár yardů před endzónou Bobcats. Ocelová obrana však hrála na plné otáčky již od začátku a o fumblu získal útok Steelers míč jeden yard od enzóny Bobcats. Po třech upracovaných downech a jednoum faulu - se na pátý pokus podařilo zachytit pas QB Jakuba Kročka. První body v utkání skóroval Jakub Ševít.
Pak se probudil i útok Bobcats, kterému se podařilo vyrovnat. David Krása našel Daniela Šusta. Do druhé čtvrtiny se šlo za stavu 6:6.

Útok Steelers se prosazoval především po zemi a další dlouhý drive přes celé hřiště zakončil 16 yardovým runem Václav Stibor. Potom ale poprvé lehce zaspala ocelová obrana a přes celé hřiště, svým druhým touchdownem, překlopil skóre na stranu Bobcats Dominik Šusta. Následně se dlouhým passem prosadil i útok Steelers, ale v akci se provinil jeden z ostravských hráčů a tak vedení stále drželi příbramští.
Hra se následně odehrávala daleko do endzón a tak jediné vzrušení přišlo až těsně před koncem poločasu, kdy obrana Steelers získala míč na polovině Bobcats a v poslední akci poločasu zastavila obrana Bobcats Vaška Stibora jeden yard od své endzóny.

Druhý poločas probíhal již pod dominancí obou obran a tak jedinou výjimkou byl pojišťující touchdownový run Tomáše Filipa, na který již útok Steelers nedokázal zareagovat.

Velmi úspěšná sezóna tak skončila vyrovnaným soubojem s týmem Bobcats a Ostrava Steelers tak přidala do své sbírky roku 2017 již třetí stříbro.

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Jakub Ševít, 1y pass od Jakub Kroček (1pt run neúspěšný); 7:18
Příbram Bobcats TD - 6:6 - Daniel Šusta, 4y pass od David Krása (1pt run neúspěšný); 3:11
Ostrava Steelers TD - 12:6 - Václav Stibor, 16y run (2pt run neúspěšný); 6:54
Příbram Bobcats TD - 12:13 - Dominik Šusta, 45y pass od David Krása (Dominik Šusta 1pt pass od David Krása); 6:41
Příbram Bobcats TD - 12:19 - Tomáš Filip, 45y run (1pt run neúspěšný); 8:34