Flagová liga U19 2017

Praha

blog

Ke třetímu turnaji základní části vyrazil tým flagistů do 19let na hřiště Ženského národního týmu do Prahy. Mladí oceláři zatím v letošním ročníku neprohráli jediný zápas a i v Praze chtěli potvrdit svou dominanci ve své skupině.

Hned v úvodním zápase na Steelers čekal tým Lions, který je dalším z favoritů Východní skupiny. Pražský tým však dokázal držet krok s oceláři pouze první poločas, který skončil 22:13 ve prospěch Steelers. V druhém poločase už byl na hřišti pouze jeden tým a Steelerds si tak dokráčeli pro vítězství 46:19. Po návratu z USA se v dobrém světle ukázal Tyson Steel, který přispěl dvěma touchdowny.

Ve druhém zápase narazil ostravský výběr na stále se zlepšující tým z Brna. Skóre bylo velmi vyrovnané a Alligators dokonce v poločase vedli 26:20. Steelers ale zatím lépe zvládají těsné zápasy s vysokým skóre a nakonec to byli právě hráči ostravského týmu, kteří byli o dva body úspěšnější. Výhra 47:45 byla opět útočnou ozdobou celého turnaje.

blog

V posledním zápase si naši mladíci svéle potrénovali proti Ženskému národnímu týmu. Rychlé vedení 40:0 v poločase ostravské hráče lehce ukolébalo a v druhém poločase se hrálo vyrovnaně. Steelers přidali "pouze" 20 bodů a zápas skončil jednoznačným výsledkem 60:13.

Flagový tým Steelers tak neprohrál již 9 zápasů v řadě a jeden turnaj před koncem základní části si zajistil místo ve finálovém turnaji - navíc z prvního místa. K poslednímu zápasu vyrazí Steelers opět do Prahy - tentokrát na hřiště Lions a jistě mladí oceláři budou chtít udržet neporazitelnost a dobře se tak naladit před boji o titul.

Scoring summary

LIO-STE 19:46 (13:22) Piruchta 3x - Březina, Puchala, Steel R., Steel T. 2x, Vysloužil 2x
STE-ALL 47:45 (20:26) Březina, Puchala 2x, Steel R. 2x, Vysloužil 2x - Krejčí 2x, Špringer 3x, Wirth, Zezůlka
NTŽ-STE 13:60 (0:40) Blahoutová, Heroschová A. - Březina, Puchala, Seipl, Steel R. 3x, Steel T., Vysloužil 2x