Soutěže mládeže - podzim 2017

Ostrava

Ostrava Steelers U19 - Vysočina Gladiators U19 0:34

Něděle patřila v Ostravě již klasicky fotbalu a tato neděle navíc přinesla souboj mladých ocelářů o postup do finále druhé juniorské ligy. Na sever za námi přijel tým z Vysočiny, který ještě letos nepoznal porážku.

Předpovídaný déšť sice do Ostravy nedorazil, ale trávník byl silně promáčený a oba týmy bojovali jak s kluzkým podkladem, tak i s kluzkými míči.
Do utkání vstoupili Steelers na míči, ale povedený drive se jim v body proměnit nepodařilo - v redzóně Glagiators skončilo jejich snažení na downy. Nevedlo se však ani útoku Vysočiny a ve stejném duchu se nesla i celá první čtvrtina. Gladiators se pokoušeli probít přes ocelovou obranu zejména po zemi. Steelers, kterým na starting QB nastoupil po povedeném výkonu z Prahy Filip Konečný, střídali passovou a runnovou hru.

Na začátku druhé čtvrtiny již runnová hra Vysočiny přinesla ovoce - unavená obrana Steelers, které chyběli dva starting linebackeři, začala propouštět runny Gladiators, což vedlo k povedenému "play actionu" QB Davida Calty, který svým prvním passem v zápase našel Ondřeje Hodače, který otevřel skóre.

Útok Steelers se snažil odpovědět, ale obrana Gladiators byla dobře připravena. Navíc Caltovi s Hodačem podařilo zužitkovat dobrou pozici na hřišti poté, co obrana Gladiators zalehla fumble Jakuba Březiny. V přestávce tak byl stav 12:0 pro tým z Vysočiny.

Slabší začátky nejsou pro ostravské týmy letos žádnou novinkou, ale v tomto zápase bohužel nepřišlo zlepšení v druhém poločase a vysněný obrat v zápase. Naopak, další body přidali Gabriel Havelka a David Calta. Skóre pak završil 80 yardovým returnem Vojtěch Veselý, který sebral míč, který vypadl Jakubovi Kročkovi, který ve čtvrté čtvrtině nahradil na pozici QB Steelers Filipa Konečného.
Junioři Steelers tak letos do finále své soutěže nepostoupí, ale ukázali, že v Ostravě opět roste potencionálně velmi silný tým, který může příští rok zaútočit na ty nejvyšší pozice. Mladí oceláři ještě o víkendu míří do Brna, kde s místními Sígrs zakončí podařenou sezónu. Po minulém roce, kdy nebyli schopni vyhrát jediný zápas - letos skončí s bilancí .500 nebo lepší, což je možno považovat za velký úspěch.

Game Statistics

Kompletní zápasové statistiky

Ostrava Steelers U16 - Příbram Bobcats U16 13:50

V sobotu 7.10. vyrazil tým Steelers na svůj poslední turnaj v základní části dorostenecké ligy do Příbrami.
První zápas proti domácímu týmu Bobcats nic na postupovových šancích do finále změnit nemohl a tak šlo ze strany Steelers především o to, jak se dobře rozehrát a neukázat svému dalšímu soupeři nic ze svého připraveného plánu.

I přes dlouhou cestu napříč republikou a lehce uvolněný výkon však mladí oceláři s Bobcats zdárně drželi krok. Na první touchdown domácích odpověděl Vít Němeček, který chytil pass od Jakuba Kročeka. Pak sice odskočili Bobcats narozdíl dvou touchdownů, ale spolupráce Kroček-Němeček zafungovala i těsně před koncem poločasu a na přestávku se šlo za těsného stavu 19:13 pro domácí.

V druhém poločase se již projevila menší koncentrovanost ostravských hráčů, kteří dovolili skórovat příbramským hráčů v rychlém sledu dvakrát za sebou - dlouhým runnem a následně hozeným interceptionem, který vrátil do endzóny Steelers Matěj Drmla.
Pak se zápas už jen dohrával pod taktovkou domácích a hráči Steelers se pomalu začali chystat na následující utkání. Skóre se tak zastavilo na hrozivých 50:13.

Ostrava Steelers U16 - Prague Lions U16 34:24

Jak v zápase proti Bobcats nešlo prakticky o nic - tak proti Lions šlo o přímý souboj o postup do finále. A oceláři začali dobře - vyhraný los a hned z prvního drivu našel Jakub Kroček svého centera Jakuba Ševíta, který otevřel skóre. Z následujícího drivu však Lions srovnali a bylo jasné, že půjde o to, kdo dá více bodů nebo která obrana se probudí jako první.
Dobře naladěný útok Steelers proměnil v touchdown i druhý drive - 6yardovým runnem doběhl pro vedení 13:6 Václav Stibor.

To bylo však v prvním poločase ze strany Steelers a jeho útoku vše. Na hřišti pak začal řádit QB Lions Volodymyr Hrynkiv a jeho receiver Richard Bergman, který do poločasu chytil hned 4 touchdowny a v poločase vedli Lions 24:13.

Druhou půli začínali na míči Lions. Po zranění linebackera Matěje Bártka se i do obrany přesunul Jakub Ševít, který hned druhou akci útoku Lions zastavil v jejich enzóně a sackem pro safety nastartoval soukolí ocelové obrany na nejvyšší obrátky.

Probudil se i útok Steelers, který zvládl otočit skóre opět na ostravskou stranu po touchdownech Davida Manieckiho a Vaška Stibora. Obrana držela Lions na jejich polovině a když necelé tři minuty před koncem završil svůj výborný výkon Jakub Ševít touchdownem na 34:24, bylo jasné, že Steelers si už finále nenechají utéct.

22. října se tak Ostrava může těšit už na třetí tým Steelers ve finálovém zápase v tomto roce - poprvé bude mít ostravský tým výhodu domácího prostředí (mužský A-tým hrál v Praze a flagový tým U19 v Příbrami).

Turnaj v Pardubicích

V Pardubicích ke svému poslednímu turnaji v základní časti nastoupil flagový tým U15. Nejmladší oceláři již postup do playoff měli jistý, ale na hřišti Stallions se na vrchol sezóny naladili velmi dobře - 2 výhry a pouze jedna prohra. Tým v útoku táhl především David Hopp, který skóroval hned 5 touchdownů a v celkovém součtu touchdownů za sezónu se začíná blížit Adamovi Stiborovi, který musel poslední turnaje vynechat vinnou zranění a účastí na turnajích týmu U16.
Svůj první turnaj za tým Steelers odehráli i synové předsedy klubu - Honza a Matěj Dluhošovi. A oba si připsali body - Matěj skóroval touchdown a Honza chytil potvrzení.
5. listopadu čeká naše vycházející hvězdy finálový turnaj v Příbrami, kde se pokusí zaútočit na medailové pozice.