Bitters Liga 2017

Ostrava

Na ostravské hřiště přijeli hráči Lions k zápasu, ve kterém by se mohlo zdát, že o nic nešlo. Steelers již se ze druhé pozice posunou nemohli a Lions čeká souboj o třetí místo až za týden se Stallions. Oba týmy však nenechali nic náhodě a do boje nasadily to nejlepší co v dané chvíli měly. Šlo totiž i o získaní sebevědomí před blížícim se semifinále, kde se oba týmy mohou opět střetnout.

Steelers vyhráli los a šli jako první na míč. Na pozici starting QB se postavil Michal Dudek a jeho úspěšný pas znamenal i první down úvodního drivu. Více toho však útok Steelers nepředvedl a tak po puntu šel do boje útok Lions.

Ten však narazil na ocelovou obranu, která je na svém hřišti s domácími fanoušky v zádech (dnes jich dorazilo více než 400) ješte neprostupnější. "Klasickým" prvním drivem soupěrů Steelers na hřišti v Porubě - krátký run - incomplete - sack - punt - tak šel na míč opět útok Steelers.

I obrana Lions však ukázala, že je jednou s těch lepších v Bitters lize a vyprovodila ostravský útok rovněž "3-a-ven". Bitva obran, podobně jako v prvním zápase, tak úspěšně pokračovala.

V dalším drivu sice získali Lions 2 první downy, ale jejich snažení opět skončilo sackem na 3 down a puntem.

Na QB Steelers se potom postavil Oskar Drockila a hned jeho první pass chytil Jiři Lička pro 77 yardů. Výhodnou pozici v redzóně Lions zužitkoval 6yardovým runnem Dominik Dvorský a otevřel skóre.

Následující drive se útok Lions nadechl k rychlé odpovědi a poprvé (a pro ně bohužel i naposledy) se dostal hlouběji na polovinu Steelers. Když už vše vypadalo, že povedené runny Viktora Senčáka a spolupráce Walls-Suchý, povede k tíženému vyrovnání. Zamkla ocelová obrana svou endzónu a fumble na 1 yardu zalehl Lukasz Nielaba.

Útok Steelers vynesl míč až na polovinu hřiště, kde putoval až do touchbacku Lions.
Pak přišli slabší chvilky obou QB - nejprve Walls našel náruč Gabriela Fröhlicha a poté i Drockila hodil interception do rukou Lukáše Rokošného. Následný závěrečný drive prvního poločasu vytáhli Lions pouze na půlku hřiště a tak se šlo do šaten za těsného vedení Steelers 7:0.

Druhý poločas začali na míči hráči Lions, ale dlouho si jej neužili - opět se k tomu přimotal Lukasz Nielaba, který vyrazil RB Lions míč a ten zalehl Josef Bogocz.
Útok Steelers se však nedokázal posouvat a tak přišel na řadu pokus o field goal. Šimečkův pokud však byl zblokován a tak se skóre neměnilo.
Zbytek třetí čtvrtiny se nesl v duchu dominantních obran a překopáváni míče z jedné poloviny na druhou, kde útoky nebyly schopny pořadně posouvat míčem.

Až začátek čtvrté čtvrtiny se ostravský útok dostal na polovinu Lions, kde však snažení Oskara Drockily opět skončilo v rukách Lukáše Rokošného. Útok Lions však tohoto momentu nevyužil a opět po třech akcích pouze odkopl.

Pak už i nejskalnější fanoušci ostravského útoku pochopili, že 7 bodů bude maximum pro tento zápas. A tak nikoho na hřišti ani v hledišti nepřekvapilo, že silovou runnovou hrou začali více než yardy, odkrajovat hráči Steelers minutky z časomíry. Dařilo se jim to díky trojici Dvorský-Wildung-Musil tak dobře, že drive, který skončil neůspěšným field goalem, spotřeboval skoro 8 a půl minuty závěrečné čtvrtiny.

Lions tak zbylo na vyrovnání pouhých 100 sekund. Kurtis Walls zvládl získat passem na Suchého jeden první down, ale pak i on nalezl podruhé v zápase defensivního backa soupeře (opět Gabriela Fröhlicha). Útoku Steelers tak stačilo pouze zakleknout a byl konec zápasu.

Ve dvou zápasech Steelers s Lions tak faušci viděli pouze jeden TD od každého týmu. Bilance je vyrovnaná 1-1. A příští týden ukáže, zda Lions narazí na Steelers v semifinále, nebo zůstanou v Praze a pokusí se zaskočit Black Panthers.

Steelers tak zakončili základní čast vítězstvím a skóre 7 výher - 2 porážky a jedna remíza. Po minulém roce 1-9 tady velký skok kupředu a vypadá to, že sny o Czech Bowlu jsou více než reálné.

a Ostrava Steelers TD - 7:0 - Dominik Dvorský, 6y run (Jiří Šimečka kick); 0:51