Podzim 2018

ČAAF

blog

V sobotu 15.9. nastoupili mladí oceláři ke svému druhému zápasu letošní sezóny. Po vítězném představení v Brně, tentokrát zamířili do Prahy, kde vyzvali mladé Lions, kteří ve svém prvním zápase sezóny nestačili na vrstevníky z Black Panthers.

Na míč šli první hráči Steelers, ale dobře vyhlížející útok, zejména po zemi běhy Vaška Stibora, se zastavil v redzóně Lions. A tak se jako první prosadil útok Lions. Více než přes půl hřiště doběhl pro první body zápasu, po přihrávce od Volodymyra Hryvkina, Lukáš Kadlec. Pak přišli oba týmy o dva klíčové hráče útoku, za Steelers nedohrál pro zlomenou klíční kost starting wide receiver Vít Němeček a Lions přišli o posledního runningbacka, když se jim zranil Jakub Mallát. Ten už musel zaskakovat za marodku na této pozici z jeho primární pozice quarterbacka. V první čtvrtině se tak už nic dalšího nestalo a skončila 6:0 pro domácí.

blog

Ve druhé čtvrtině konečně protrhl tým Steelers prokletí redzóny Lions a po dvou slepených touchdownech otočil v polovině druhé čtvrtiny William Bendinha a Jakub Kroček skóre na stranu ostravského týmu.
Těsně před přestávkou se sice podařilo, opět po krásném passu na Lukáše Kadlece, Lions skórovat druhý touchdown. Ale potvrzení pouze za jeden bod nechalo jednobodové vedení na straně Steelers.

Třetí čtvrtina patřila zejména ocelové obraně Steelers. Ta sbírala tackly na ztrátu a interceptiony jako na běžícím páse a připravovala pro útok velmi příjemné pozice na hřišti. Těch svěle využil Jakub Kroček a rázem Steelers odskočili na rozdíl 15 bodů.

Na začátku čtvrté čtvrtiny sice, svěle hrající, Lukáš Kadlec zachytil svůj třetí touchdown a snížil na rozdíl 8 bodů. Ale více již ocelová obrana nepovolila a ostravský útok zvládl závěr zápasu s přehledem. Za posledních 20 sekund obětoval své safety a Steelers se mohli radovat z druhé výhry v letošním ročníku nejvyšší dorostenecké ligy. Po loňském druhém místě je tedy dobře nakročeno i do letošního finále. Na souboj dvou neporažených týmů Steelers a Black Panthers se můžete těšit na hřišti Steelers - v neděli 23.9. od 11h.

Scoring summary

1st QUARTER
Prague Lions TD - 6:0 - Lukáš Kadlec, 60y pass od Volodymyr Hrynkiv (2pt run neúspěšný); 6:06
2nd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 6:6 - William Bendinha, 23y pass od Jakub Kroček (2pt run neúspěšný); 6:23
Ostrava Steelers TD - 6:14 - Jakub Kroček, 87y run (Tomáš Jadrný 2pt pass od Jakub Kroček); 4:10
Prague Lions TD - 13:14 - Lukáš Kadlec, 35y pass od Volodymyr Hrynkiv (Lukáš Kadlec kick); 0:19
3rd QUARTER
Ostrava Steelers TD - 13:20 - Jakub Kroček, 11y run (2pt run neúspěšný); 4:39
Ostrava Steelers TD - 13:28 - Jakub Kroček, 16y run (David Maniecki 2pt pass od Jakub Kroček); 2:23
4th QUARTER
Prague Lions SAF - 22:28; 0:00

Game Statistics

Zápasové statistiky

blog

Nejmladší oceláři odcestovali do Prahy k dalšímu turnaji flagové ligy U15. V tabulce již na playoff nepomýšlejí, ale v této věkové kategorii jde především o rozehrání mladých taletů do dalších ročníků flagových a tacklových soutěží
I tentokrát si odvezli hráči Steelers tři prohry a na podzim žákovský tým ještě nepoznal radost z vítězství. Nadšeni tak můžeme mít především z toho, že do týmu je zapojeno více než 5 hráčů mladších 11 let, což je skvělý příslib do budoucna.
Na nejmladší oceláře se můžete v Ostravě přijít podívat 21.10., kdy na turnaji na SAP v Ostravě - Porubě zakončí letošní sezónu.