Podzim 2018

ČAAF

V neděli 23. září se na hřišti Steelers uskutečnili dva zápasy mládežnických lig amerického fotbalu. Jako první se na trávníku představil dorostenecký tým proti stejně starým hráčům Black Panthers z Prahy. Oba týmy měly po prvních dvou kolech na svém kontě dvě výhry a tak se hrálo nejen o tom, kdo po zápase zůstane jediným neporaženým týmem v dorostenecké lize, ale hlavně o postup do finále soutěže.

Steelers vyhráli los a rozhodli se útočit jako první. Úvodní drive se mladým ocelářům podařil na výbornou. Zejména po zemi prošel útok Steelers přes celé hřiště a za výbornými bloky offensivní lajny si doběhl pro krátký touchdown Václav Stibor.

I ocelová obrana vstoupila do utkání velmi soustředěně a nedovolila pražskému zisk prvního downu. Útok Black Panthers tak musel ve svém prvním drivu pouze odkopávat.
Následně nad utkáním převzaly kontrolu obě obrany. A oba týmy byly nuceny odkopávat po pár akcích. Právě povedený punt a faul returnujících hráčů přišpendlil ostravský útok pět yardů před jeho enzónu. Kde po nepovedeném snapu a následnému zastavení postupu v enzóně Steelers získali hráči Black Panthers tzv. safety a své první body. blog

To nakoplo k lepšímu výkonu i pražský útok, který se probojoval až deset yardů od endzóny Steelers. Pak však hráči Black Panthers doplatili na to, že se jim několik akcí předtím zranil startující center. Několik velmi nepovedených snapů zahnalo pražský útok až hluboko na jejich vlastní polovinu a když se nepovedl snap ani při puntu na čtvrtý down - připsali se safety i hráči Steelers. Stav na začátku druhé čtvrtiny tak byl 8:2 pro domácí tým.

Až do poločasu pak byli Steelers lepším týmem - dvakrát se dostali do těsné blízkosti enzóny Black Panthers. Poprvé je ještě zastavil ztracený fumble, ale napodruhé našel Jakub Kroček Davida Manieckiho a ten zvyšoval na příznivých 14:2. Tak skončil i první poločas.

Začátek druhého poločasu si opět vzaly do parády obě obrany. A po zachyceném interceptionu se do dobré pozice dostali hráči Black Panthers. Dlouhým během pak na konci třetí čtvrtiny snížil Rostislav Moureček.

Black Panthers se zlepšeným výkonem opět velmi rychle dostali na míč a jejich slibně vyhlížející útok zastavil až na půlce hřiště získaným fumblem Jakub Puchalka. Steelers se poté krátkými passy a běhy po zemi pokoušeli udržet těsné vedení 14:8. Pak se ještě jednou předvedla pražská obrana, která zachytila další míč z ruky Jakuba Kročka.

Útok Black Panthers se silovými běhy dostal až na pár centimetrů od enzóny Steelers, ale tam mladí panteři čtyřikrát narazili na ocelovou bariéru.
Následně útok Steelers získal potřebný první down a mohl zakleknout ve vítězné formaci. Steelers tak zůstávají neporaženi a jsou jistými vítězi základní části dorostenecké ligy. I letos tak nebudou chybět ve finále dorostenecké ligy.

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Václav Stibor, 3y run (kick neúspěšný); 7:08
Prague Black Panthers SAF - 6:2; 2:38
Ostrava Steelers SAF - 8:2; 10:09
Ostrava Steelers TD - 14:2 - David Maniecki, 23y pass od Jakub Kroček (2pt run neúspěšný); 0:58
Prague Black Panthers TD - 14:8 - Rostislav Moureček, 42y run (2pt run neúspěšný); 4:38

Game Statistics

Zápasové statistiky

V neděli 23. září se na hřišti Steelers uskutečnili dva zápasy mládežnických lig amerického fotbalu. Juniorský tým čekal souboj proti Trutnovu Rangers. Mladíci z Trutnova dorazili ve velmi malém počtu a byly velkými papírovými outsidery. Což se projevilo hned v první čtvrtině.
Hráči Steelers vtrhli na své soupeře hned od prvních minut. Dlouhý běh Jiřího Košaře pro první touchdown, následný získaný fumble hned z první akce ocelové obrany a rychlý pass Patrika Puchali na Vojtěch Renze v endzóně Rangers - stanovili skóre po necelé první minutě zápasu na 12:0 pro domácí. Tím však smršť ostravského týmu neskončila. Obrana Steelers se opět na hřišti dlouho neohřála a po interceptionu Ondřeje Tomáše, měl útok Steelers opět výbornou pozici na hřišti. Tu opět rychle zhodnotil Patrik Puchala, který našel Jakuba Březinu a následně si Patrik sám doběhl pro krátký touchdown.

Ocelová obrana v první čtvrtině byla více než dominantní a nejen že nedovolila hráčům Rangers ani jeden první down, ale navíc získávala pro svůj útok míč na polovině Trutnova. Nezastavitelný byl zejména Vojtěch Korytář, který nedovolil trutnovským hráčům ani yard.

A poté co se do konce první čtvrtiny dvakrát prosadil Jakub Březina a jednou Vít Foniok - navýšil se stav zápasu na 38:0 a po domluvě s trenérem Rangers, byl spuštěn čas zápasu dle tzv. “mercy rule”.

Utkání se tak už jen dohrávalo. Na hattricky dosáhli Patrik Puchala a Jakub Březina. Ze svého prvního touchdownu kariéry se radoval i Lukáš Kupka. A nakonec dali čestné body i hráči Rangers, když nekoncentrovanou obranu Steelers nachytali poslední akcí Kryštof Bojarský a Hynek Jónáš.

Ostravský tým tak dokráčel k povinné výhře a stále drží neporazitelnost. Za 14 dní přivítá, opět na domácím hřišti, tým Vysočiny Gladiators a půjde o důležitý souboj v boji o postup do playoff.

Ostrava Steelers TD - 6:0 - Jiří Košař, 75y run (2pt run neúspěšný); 11:38
Ostrava Steelers TD - 12:0 - Vojtěch Renz, 14y pass od Patrik Puchala (2pt run neúspěšný); 11:13
Ostrava Steelers TD - 18:0 - Patrik Puchala, 3y run (kick neúspěšný); 9:11
Ostrava Steelers TD - 25:0 - Jakub Březina, 32y pass od Patrik Puchala (Vojtěch Korytář kick); 7:16
Ostrava Steelers TD - 31:0 - Vít Foniok, 12y run (kick neúspěšný); 6:40
Ostrava Steelers TD - 45:0 - Patrik Puchala, 1y run (Vojtěch Korytář kick); 8:10
Ostrava Steelers TD - 51:0 - Patrik Puchala, 35y run (kick neúspěšný); 7:25
Ostrava Steelers TD - 57:0 - Jakub Březina, 34y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 1:08
Ostrava Steelers TD - 63:0 - Lukáš Kupka, 5y pass od Patrik Puchala (kick neúspěšný); 3:47
Trutnov Rangers TD - 63:6 - Hynek Jónáš, 73y pass od Kryštof Bojarský (); 0:00