Podzim 2018

ČAAF

Uběhlo čtrnáct dní a v Ostravě se opět uskutečnil dvojzápas mládežnických týmů. Jako první od 11h hodin naběli dorostenci Steelers. Ti už měli první příčku v tabulce jistou a šlo jim jen o neporazitelnost v tomto ročníku. Jejich soupeř přijel z Brna. Brněnští Sígrs byly také již jasným posledním týmem tabulky a tak nepřivezli svou největší hvězdu, Alberta Kindla, který pomáhal o den dříve juniorskému týmu Sígrs v neúspěšném zápase na půdě Black Panthers.

Bitva o čest se tak vedla hlavně v obraném duchu. Více šancí na skórování měli hráči útoku Steelers, i díky výborným pozicím, které jim připravovala ocelová obrana. Žádný z dobře vyhlížejících drivů se však nepodařilo proměnit v body.

Od bezbodové remízy a prvního prodloužení za stavu 0:0 v historii ligy zachránila diváky obrana Steelers. David Maniecki zachytil soupeřovu přihrávku a interception donesl pro důležitých 6 bodů. Další dva body přidal Tomáš Jadrný, kterého našel v endzóně Tomáš Hanzelka. blog

Ostravský dorostenecký tým tak vyhrál i svůj poslední zápas základní části a bez jediné prohry postoupil do finále. Tam vyzve Black Panthers, kteří v přímém souboji o postup do finále jasně přehráli Lions.

Finále se odehraje v sobotu 20.10. od 14:00 na domácím hřišti Steelers. Mladí oceláři na svém hřišti zatím neprohráli a soupeřům dovolili pouze 8 bodů. Zveme všechny fanoušky Steelers na další fotbalový svátek v Ostravě. Vstupné bude zdarma. Přijďte podpořit naše dorostence!!!

Ostrava Steelers TD - 8:0 - David Maniecki, 38y interception return (Tomáš Jadrný 2pt pass od Tomáš Hanzelka); 7:36

Game Statistics

Zápasové statistiky

Jestli v prvním zápase dne šlo jen o dobrý pocit ze hry a naladění se na finále, tak ve druhém zápase šlo o první zásadní zápas v boji o playoff. Proti juniorům Steelers se postavil juniorský tým z Vysočiny - Gladiators. Ti zatím prohráli pouze s dominantními Black Panthers a tak se jednalo o velmi důležité vítězství v postupové matematice. Steelers byli zatím neporaženi, ale těžký zápas s Black Panthers je zatím čeká (v Ostravě 14.10. od 15:00).

Důležitost zápasu poznamenala celou první půlku zápasu. Oba týmy velmi pozorně bránili a bylo vidět, že obě obrany jsou velmi dobře připraveny na klíčové akce a hráče soupeře. Gladiators zvládali eliminovat krátké passy a runny z motionu. Ocelová obrana pak držela zkrátka velmi mobilního quarterbacka Vysočiny - Davida Caltu.

První poločas by nejspíše skončil bez bodů, kdyby se na dlouhý třetí down neodrazila podhozená přihrávka Davida Calty od dvou obránců Steelers přímo do rukou Romana Málka, který již překvapeným ostravským hráčům utekl a zaznamenal první body zápasu těsné před půlí. Gladiators navíc přidali 2 body z potvrzení a zdálo se, že momentum zápasu před přestávkou bude na straně týmu z Vysočiny.

Steelers však mají Jakuba Březinu. Ten z následného kickoffu vrátil míč hluboko do území Gladiators. A o pár akcí později doběhl pro touchdown. Potvrzení se sice nepodařilo, ale na přestávku se šlo za přijatelnějšího stavu 6:8.

Třetí čtvrtina začala úplně stejně jako skončila ta druhá. Jakub Březina donesl míč po kickoffu až na polovinu Gladiators a tam hned první akcí skóroval Patrik Puchala. Momentu zápasu se přesunulo na stranu domácích Steelers. A když ocelová obrana rychle vrátila míč svému útoku mohl Jakub Pánek přidat další body.

Když pak na začátku čtvrté čtvrtiny přidal další touchdown Vít Foniok, vypadalo to, že je rozhodnuto. Solidní vedení 25:8 a necelých 10 minut do konce zápasu. Gladiators však ukázali svou velkou sílu zejména v útoku. Kvalitní runovou hrou dokázal David Calta snížit na rozdíl 9 bodů. To do konce chybělo něco málo přes 7 minut.

Útok Steelers zejména po zemi odkrajoval čas a mohl nejspíše již definitivně rozhodnout, když se dostal až na jeden yard od endzóny Gladiators. Tam však zapracovala obrana hráčů z Vysočiny a navýšení skóre se nekonalo. Právě naopak - David Calta opět vedl svůj útok přes celé hřiště a minutu a dvacet vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny snížil na 25:22. Gladiators ještě navíc měli všechny své timeoty. Po neúspěšném onside kicku tak ještě nebylo hotovo. Obrana Gladiators donutila Steelers odkopávat na 4.down a David Calta se svým útokem měl necelých 50 vteřin na otočení skóre na svou stranu. blog

Dvěma dlouhými passy se útok Gladiators dostal na nějaký dvacetpět yardů od endzóny Steelers. Poslední dva passové pokusy si však obrana Steelers pohlídala a ostravští junioři se mohli radovat s důležité výhry.

Tuto neděli se utkají s pražskými Black Panthers (dalším neporaženým týmem Východní skupiny juniorské ligy) a za 14 dní pojedou do Brna, kde vyzvou místní Sígrs. Pokud alespoň jeden z těchto dvou zápasů vyhrají - postoupí do semifinále.

Vysočina Gladiators TD - 0:8 - Roman Málek, 42y pass od David Calta (Radek Klusoň 2pt run); 1:45
Ostrava Steelers TD - 6:8 - Jakub Březina, 5y run (2pt pass neúspěšný); 0:25
Ostrava Steelers TD - 12:8 - Patrik Puchala, 30y run (2pt pass neúspěšný); 11:28
Ostrava Steelers TD - 19:8 - Jakub Pánek, 11y run (Vojtěch Korytář kick); 9:16
Ostrava Steelers TD - 25:8 - Vít Foniok, 6y pass od Patrik Puchala (2pt pass neúspěšný); 9:49
Vysočina Gladiators TD - 25:16 - David Calta, 35y run (Vojtěch Veselý 2pt pass od David Calta); 7:16
Vysočina Gladiators TD - 25:22 - David Calta, 17y run (2pt run neúspěšný); 1:22

Nejmladší oceláři odcestovali do Prahy. Tam se utkali s týmy Blades a Lions.
V podzimní části náš silně omlazený tým nabírá zejména zkušenosti a 7 skórovaných touchdownů bylo opět krokem správným směrem. V obraně se zatím Steelers ještě rozkoukávají, ale věříme, že v následujících turnajích a hlavně letech bude výkonost rapidně stoupat.

Tento víkend vyráží flagový žákovský tým na nejdelší cestu podzimu - do Plzně. A 21.10. se rozloučí s touto sezónou domácím turnajem na našem stadionu v Porubě.