Flagová Liga 2018

Ostrava

V neděli 6.května se na stadionu Steelers uskutečnil turnaj dvou mládežnických kategorií ve flag fotbalu. Do Ostravy se sjelo hned 6 týmů z celé ČR. Žáci Steelers U15 se utkali s týmy z Brna, Trutnova a Prahy. Junioři U19 pak poměřili síly s mladými hráči z Příbrami a Prahy.

K prvnímu zápasu nastoupil tým U15 proti brněnským Amazons. V utkání se dařilo zejména oboum útokům, ale hráči Steelers neustále tahali za kratší konec. V poločase byl stav 20:13 pro brněnský výběr. Mladí oceláři se však nevzdávali a v posledním drivu snížili touchdownem na rozdíl jediného bodu. Potvrzení za jeden bod by stačilo na remízu, ale ostravský tým se rozhodl jít pro výhru. Dvoubodové potvrzení se však nepodařilo a zápas skončil těsnou prohrou Steelers 33:34. V zápase se třikrát prosadil Rostislav Koloděj, kterého svými přihrávkami zásobovali QB David Hopp a Fabián Foldyna.

Junioři Steelers U19 vstoupili do prvního zápasu proti výběru z Příbrami. I zde se jednalo o těsný souboj, ale na rozdíl od nejmladších ocelářů, si po celý zápas drželi vedení hráči z Ostravy. V poločase vedl ostravský tým 14:7, když se dvakrát prosadil Patrik Puchala, kterého našel v endzóně soupeře Filip Konečný. Ve druhém poločase dvakrát skórovali oba týmy a tak zápas skončil vítězstvím Steelers 30:20.

Ve druhém utkání turnaje čekal na žákovský tým Steelers vedoucí celek soutěže, Prague Black Panthers. Hráči z hlavního města vlétli na naše hráče a v poločase bylo rozhodnuto. Na přestávku se šlo za stavu 28:0 pro Black Panthers. V druhém poločase se hra trochu vyrovnala a prosadili se i mladí oceláři. Pro touchdowny si doběhli Eduard Tutko a David Hopp. Utkaní nakonec skončilo jasným vítězstvím pražanů 42:12.

Proti výběru Black Panthers své věkové kategorie nastoupil i juniorský tým U19. A mladí oceláři dokonale pomstili své spoluhráče. V prvním poločase se ještě hráči z Prahy drželi na dostřel, když poločas po touchdownech Davida Manieckiho, Filipa Konečného a Jana Telnara skončil „pouze“ 20:6 pro Steelers. Ta pravá kanonáda se strhla ve druhém poločase – hráči Steelers přidali ještě dalších 27 bodů a obrana udržela čisté konto. Na konci zápasu bylo skóre přesvědčivých 47:6.

Poslední zápas odehrál žákovský tým proti žákům z Trutnova. Se dvěma prohrami v nohách se nepodařilo ani v posledním zápase vyburcovat tým k vítěznému tažení. Nejmladší oceláři opět stále pouze dotahovali a po těsné poločasové ztrátě 13:19, už v druhém poločase další body přidat nedokázali a tak zakončili domácí turnaj se třemi prohrami.

Juniorský tým U19 na tom byl zcela opačně. Zvládl i poslední napínavý souboj proti Mustangům z Prahy. Třikrát se prosadil Ondřej Tröster a závěrečný touchdown přidal Ondřej Peňáz. Ostravští borci vyhráli 34:27. Na domácím turnaji nepoznali horkost porážky a po třech turnajích mají 8 výher a jen jednu prohru.

Podařený turnaj v Ostravě ukázal, že flag fotbal je na vzestupu. Ostravští junioři jsou opět jedni s favoritů na postup do finálového turnaje. Nejmladší oceláři po obměně kádru zatím nabírají cenné zkušenosti a můžeme se těšit na jejich výkony v dalších turnajích.