Flagová Liga 2018

Příbram

Poslední červnový den hostil tým Příbram Bobcats finálový turnaj flagové ligy U19. Na závěrečný turnaj se probojoval juniorský tým Steelers, když se po základní části umístil na třetím místě.

Semifinálový zápas odehráli mladí oceláři proti Hellboys z Českých Budějovic. Jednalo se o souboj druhé ze třetím po základní části. Steelers na Hellboys narazili v základní části pouze jednou - na brněnském turnaji - kde se radovali z výhry 38:24 hráči Hellboys.
Jako mírní favorité tak do semifinálového zápasu vstupovali hráči Hellboys. Steelers však přijeli připraveni a první poločas patřil více ostravskému týmu. Fungovala především spolupráce quarterbacka Filipa Konečného s Patrikem Puchalou. Na poločasovou přestávku se šlo za stavu 19:12 pro Steelers.

Navíc se na začátku druhého poločasu prosadil William Bendinha a mladí oceláři odskočili na rozdíl dvou touchdownů. Hellboys se však nevzdávali a postupně se jim podařilo vyrovnat na 31:31 a úspěšným potvrzením překlopit skóre na svou stranu. To zbývala jen necelá minuta do konce zápasu. Ostravský útok se již, i kvůli zranění quarterbacka Konečného, na odpověď nezmohl a tak po těsné výhře postoupil do finále tým Hellboys.
Na ostravský tým čekal pouze souboj o třetí místo proti pražským Mustangs, kteří také ve vyrovnaném zápase nakonec nestačili na nejlepší tým po základní části - příbramské Bobcats.

Zápas o třetí místo byl silně poznamenán absencí Filipa Konečného na pozici quarterbacka, kterého do zápasu nepustilo zranění z minulého zápasu. Steelers přijeli pouze s jedním quarterbackem, takže hledání alternativy na klíčovém postu si velmi rychle přineslo svou daň. Několik interceptionů v rukách pražských hráčů znamenalo rychlé vedení hráčů Mustangs. V poločase bylo na výsledkové tabuli hrozivých 34:6 pro Mustangs a druhý poločas se již pouze dohrával.

Steelers tak skončili na celkovém 4.místě. Proti stále zlepšujícími se týmy je však už jen účast na finálovém turnaji velmi dobrým výsledkem a můžeme být na naše hráče právem pyšní. V konkerenci dvanácti týmů z celé České republiky nechali za sebou i týmy z velkých klubů jako jsou Lions, Black Panthers či brněnské Alligators.
Mistrem ČR ve flag fotbalu do 19. let se nakonec stali hráči Příbram Bobcats, kteří za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a s titulu se tak radovali zcela zaslouženě.