Bitters Liga 2018

Ostrava

Nedělní odpoledne nabídlo ostravskému publiku souboj domácích Steelers a pardubických Stallions. Oba týmy představily nové americké quarterbacky – Stevena Wilkena na straně Steelers a Douglase Webstera v útoku Stallions. Pardubičtí hráči zmítaní zraněními přijeli do Ostravy pouze s třiceti hráči, a tak lehkým papírovým favoritem byli Steelers. Těm chyběl pouze runningback Dominik Dvorský a defensivní end Adam Kavický.

Na míč šli jako první hráči Steelers, ale první drive příliš dobrého nepřinesl. False start, krátký běh, puštěný pass a první běžecké představení quarterbacka Steelers první down nepřineslo, a tak následoval punt.
Podobně se však vedlo i nové akvizici Stallions. Dva běhy proti ocelové obraně a jeden neúspěšný pass také vedlo pouze k puntu.
Na hřiště tedy opět vyběhl Wilken a konečně se začal útok Steelers pohybovat po hřišti. Rychlé přihrávky do boku a silové běhy středem posunuly domácí z půlky hřiště až k endzóně Stallions. Tam našel Wilken Jiřího Ličku a Steelers šli do vedení.

Následný drive Stallions sice také přinesl lehké zlepšení. Spolupráce Webster-Jelínek zařídila jeden první down. Více se však nepodařilo a přišel opět punt.
Útok Steelers začínal svůj posup na vlastních 10 yardech. Wilken opět neomylně nacházel své receivery a společnými silami se přesunuli až do blízkosti endzóny Stallions. Tam se prosadil Ondřej Chmela, který se po zachycené přihrávce vyhnul dvěma obráncům a skóroval druhý touchdown Steelers. Potvrzení však zablokoval Jakub Smutný.

První čtvrtina tak skončila 13:0 pro domácí a vypadalo to na rozhodnuté utkání. Ale to by nebyl zápas Steelers-Stallions, aby všechny předpoklady rychle vzaly za své.

Na začátku druhé čtvrtiny se probudil i útok Stallions. Hlavní zásluhu na tom měl Douglas Webster, který upláchl všem obráncům Steelers a 63-yardovým během posunul pardubický útok až k endzóně Steelers. Z nadějné pozice získali Stallions 3 body po úspěšném field goalu Lukáše Petříka.

Útok Steelers však nezpomalil a chtěl opět rychle navýšit své vedení. Pod taktovnou nového quarterbacka se pohyboval směrem k endzóně Pardubic. Pak však přišla chvíle pardubické obrany a linebackera Erika Hulmana, který sebral fumble a doběhl pro další body Stallions. Najednou to bylo jen o 3 body a tým Stallions byl zpět v zápase.

Steelers se ještě do poločasové přestávky jednou dostali na dostřel stallionské endzóny. Pokus o field goal však opět zablokoval výborně hrající Jakub Smutný. A když se neujala ani přihrávka, která letěla z ruky Wilkena více než 65 yardů do endzóny Stallions, šlo se na poločasovou přestávku s těsným vedením domácích 13:10.

Hned na začátku druhého poločasu získala ocelová obrana míč po fumblu runningbacka Stallions. A zápas začal vypadat, že opět bude v rukou Steelers.
Stallions však dokázali, že i oni mají letos velmi dobrou obranu. Udrželi útok Ostravy pouze na pokus o field goal, který byl navíc krátký.
Útok Stallions toho následně moc nepředvedl a po třech nepovedených pokusech puntoval. To však tolik nevadilo. Na hřiště se alespoň mohla dostat jejich obrana, která vyprodukovala další turnover zápasu – Stanislav Lepič zachytil přihrávku domácího quarterbacka a donesl míč až těsně k endzóně Steelers.
Tam již nebyl problém pro dvojici Webster-Radim Kalous dokonat obrat ve skóre a najednou to byla Ostrava, která musela dotahovat.

Za překlopení skóre na stranu Steelers se ostravský útok vydal po zemi. Dvojice Kielor a Musil ukrajovala yardy. Navíc ostravskému týmu pomohla nedisciplinovanost Jakuba Smutného, který byl vyloučen za zákrok na domácího quaterbacka. Pro 8yardový touchdown si nakonec doběhl sám Wilken. Steelers opět vedli o 4 body.

Stallions však nesložili zbraně, navzdory malému množství hráčů, vyloučení a vedru, zavelela zejména dvojice Webster-Kalous k dalšímu otočení stavu skóre. Nejprve z poloviny hřiště našel Webster Kalhouse 30yardovým passem hluboko v území Steelers, aby o pár her později tato dvojice opět zaúřadovala a Radim Kalhous, přes dva obránce, svým druhým touchdownem opět získal vedení na stranu Stallions.

Momentum zápasu bylo zcela na straně pardubických a poté co následující drive Steelers přinesl pouze punt. Necelých 6 minut do konce šel na míč útok Stallions na svých 25 yardech. Tři krátké běhy a passy však vedli pouze k puntu a útok Steelers tak měl ještě jednu šanci, pokusit se urvat domácí vítězství.

Zejména po zemi Musil-Kielor-Wilken ukrojili více než 30 yardů, ale na polovině Stallions čelil útok Steelers 4. downu. Wilken vzal zodpovědnost na sebe. Našel Lukáše Sokola, který k prvnímu downu přidal i dalších 37 yardů až pro touchdown.
Na tento touchdown méně než 2 minuty před koncem 4.čtvrtiny už Stallions odpovědět nedokázali. Marné pokusy z hlouby svého pole vedli až ke dvěma interceptionům.

Pohledné a vyrovnané utkání tak skončilo vítězstvím Steelers, ale oba noví quarterbaci ukázali, že týmy volily správně a Bitters liga se opět může těšit na krásné fotbalové momenty.

text: steelers

Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jiří Lička, 2y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 5:19
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:0 - Ondřej Chmela, 9y pass od Steven Wilken (kick neúspěšný); 0:00
Pardubice Stallions FG - 13:3 - Lukáš Petřík, 33y; 8:22 Pardubice Stallions TD - 13:10 - Erik Hulman, 82y fumble return (Lukáš Petřík kick); 6:00
Pardubice Stallions TD - 13:16 - Radim Kalous, 6y pass od Douglas Webster (kick neúspěšný); 4:40
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:16 - Steven Wilken, 8y run (Lukáš Dlouhý kick); 1:22
Pardubice Stallions TD - 20:23 - Radim Kalous, 22y pass od Douglas Webster (Lukáš Petřík kick); 9:28
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 27:23 - Lukáš Sokol, 37y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 1:46
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 34:23 - Lukáš Dlouhý, 20y interception return (Lukáš Dlouhý kick); 0:40