Ostrava | Plzeň | Itálie

Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Prague Lions 35:0 (kontumace)

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 35:0 (kontumace)

Ani druhý turnaj dorostenecké ligy se neuskutečnil. Oba týmy, které měly přijet do Ostravy se omluvily, že nemohou a tak naši nejmladší hráči tacklového fotbalu na svůj letošní první zápas stále čekají.

blog

Naše nejmladší týmy vyrazili přes celou republiku do Plzně, kde v sobotu 11.9. odehrál další turnaj žákovské ligy. První tým se musel obejít bez dvou hráčů základní sestavy, kteří reprezentovali naši zemi na ME v Itáli. Role quarterbacka se tak ujal už truhý týden v řadě Šimon Mučka a ukázal, že letošní rok má náš první flagový tým velmi dobrou formu. I na druhém turnaji, kde nebyl v kompletní sestavě stále drží neporazitelnost.

Ale pojďme postupně. Ostravští mladíci v prvním zápase narazili na domácí tým Patriots a projevila se lehká nekoncentrovanost po dlouhé cestě. Normalně velmi produktivní útok Steelers se plzeňským hráčům podařilo zastavit na 17 bodech. Ale i to nakonec naštěstí mladým ocelářům stačilo, protože ocelová obrana povolila soupeři ještě o dva body méně. Ve druhém zápase už se dařilo našemu prvnímu týmu lépe a pohlídal si zápas proti brněnským Sígrs, když rozhodl už v prvním poločase, který skončil 19:6. Poslední zápas už byl jen soubojem našich dvou týmů, kde měl náš první tým zcela navrch.

Druhý tým tak úspěšný nebyl, ale od něj se výhry nečekají. Ve druhém týmu se rozehrávají noví hráči společně s našimi nejmladšími oceláři, pro které letos nebyla otevřena liga mladších žáků U12. Navíc náš druhý tým dorazil v malém počtu a dokázal v zápasech proti Patriots i Sígrs vzdorovat jen první poločas. Ten v obou útkáních vyhrál shodně 7:6. Druhý poločas se však již projevila únava z cesty a malá možnost střídání a přišly dvě prohry. Třetí prohra přišla v zápase proti našemu prvnímu, kdy už chyběly síly úplně. I přes zdánlivě nepovedené výsledky však náš nejmladší tým opět zanechal příjemný dojem z předvedené hry a jde vidět zlepšení každým turnajem. Můžeme se jen těšit na další zápasy a roky.

blog

Dva hráči Ostravy Steelers, Amos Feranec a Filip Martínek, byli součástí národního týmu U15, který dokázal na Mistrovství Evropy ve flag fotbale, které se konalo v Itálii, vybojovat stříbrné medaile.

Stejně úspěšný byl i tým U17 a oba týmy se tak staly vicemistry ve svých kategoriích.

Obrovský úspěch českého flag fotbalu tak jen dokazuje zvyšující se kvalitu naší soutěže a věříme, že se můžeme těšit na další úspěchy i v dalších kategoriích.
Jako první se pokusí napodobit své mladší kolegy tým žen, který bude reprezentovat Česko na MS v Izraeli, které se bude konat na začátku prosince tohoto roku.