Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights | 7:49

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 19:13

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths | 19:25

V sobotu hostili mladí oceláři druhý turnaj své soutěže. Do Ostravy přijely týmy Brno Alligators, Přerov Mammoths a Znojmo Knights.

V prvním zápase nás čekali hráči znojemských Knights. Náš tým nasadil do zápasu celý svůj kádr a zejména obrana, která je výrazně mladší než zbytek ligy, nenašla na Knights recept. Nedařilo se však ani v útoku, kde nevyšla sázka na nový koncept. To vše, v kombinaci s kvalitní hrou Knights, vyústilo ve vysokou prohru.

I v dalším zápase jsme sázeli hlavně na sbírání zkušeností našich nejmladších členů týmů. Proti Alligators tak zůstala na hřišti naše mladší obrana a v útoku se na pozici QB postavil teprve dvanáctiletý Josef "Pepa junior" Bogocz. Obrana hrála skvěle a povolila v každém poločase brněnským Alligatorům jen jeden touchdown. V útoku fungovala spolupráce Bogocz-Výskala a tak jsme dokráčeli k výhře 19:13.

V posledním zápase měla naše mladší obrana problémy s dobře běhajícím týmem Mammoths. A náš tým rychle prohrával o dva touchdowny. Do zbytku zápasu tak naskočila do obrany naše starting sestava a zápas se začal otáčet. Už v poločase jsme vedli 13:12 a na začátku druhé půle zvýšila Eliška Klimešová po přihrávce Pepy Bogocze na 19:12.
Přerovský tým se však nevzdal a začala "řádit" Lucie Mácová, která nejprve donesla interception k vyrovnání a následně svým touchdownem opět překlopila vedení na stranu Mammoths.

Náš tým to však nepoložilo a útok se těsně před koncem zápasu dostal až do těsné blízkosti přerovské endzóny, kde však poslední akce úspěch nepřinesla. Krásný a dramatický zápas tak skončil hořkou prohrou, ze které však načerpáme spoustu zkušeností a elánu do přípravy na další turnaje.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům, kteří přišli, i přes nepřízeň počasí, naše borce povzbudit. Nyní náš tým čeká volný víkend a pak vyrážíme do Znojma.