České soutěže 2024

Nitra

Neděle 28.4. | Hned úvodní akce zápasu mezi Knights a Steelers napověděla, že hostující Steelers budou tahat za kratší provaz. Quarterback Nitry Boris Bútora naznačil handoff na Tyrona Clarka, ale míč nakonec předal Ľubošovi Paprčkovi, který přesprintoval celé hřiště pro první touchdown v zápase.

Paprčka se do endzóny podíval s míčem ještě jednou, když v úvodu druhé čtvrtiny zachytil přesný pass Bútory mezi dvěma obránci. Steelers se v útoku nedokázali pořádně prosadit a vydařený úvodní poločas pro domácí završil Martin Pargáč, který si ze vzdálenosti 7 yardů našel cestu do endzóny a navýšil vedení Knights na 21:0.

Na začátku druhého poločasu dokázala obrana Knights zastavit útok Steelers a vzápětí se opět prosadil Paprčka. Ten utekl celé obraně Steelers a po přesném passu Bútory si připsal 76yardový touchdown.

Steelers chyběl na soupisce druhý quarterback Amos Feranec, který v předchozích zápasech naskakoval do druhého poločasu. Útok pod vedením Patrika Puchaly se dostal k bodům pouze jednou, když ze 38 yardů proměnil field goal Dominik Římánek.

Paprčka si mohl připsat také passový touchdown, když po předávce od Bútory hodil přihrávku na Mária Bíru do endzóny. Ten sice pass zachytil ale kvůli faulu na ofenzivní lajně nebyl touchdown uznán. Na konečných 35:3 uzavřel skóre na začátku čtvrté čtvrtiny Gorazd Lazorík.

Knights s bilancí 3-1 zůstávají na prvním místě skupiny Jih. Steelers i přes první prohru v sezoně vedou ve skupině Sever. Již tuto neděli přivítají hráči ISMM Ostrava Steelers na svém hřišti druhý slovenský tým - ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs. Zápas začíná v neděli 5.5. od 15:00 na hřišti v Porubě.

text: čaaf - Radim Kroulík

blog Po zápase se s námi podělil o své dojmy hlavní trenér ISMM Ostrava Steelers - Jan Klimeš:
První prohra v sezóně - jaké jsou pocity?
Není to příjemné. Každá prohra bolí, i když je to proti silnému soupeři. My jsme věděli, že to v Nitře nebude jednoduché a domácí ukázali, že jsou právem pasováni na jednoho z největších favoritů ligy.
Už víš proč se prohrálo a hlavně, proč tak velkým rozdílem?
Tentokrát se nám nepodařilo hrát své maximum, dělali jsme velké množství chyb a to se proti týmu, jako jsou Knights, nevyplácí. Navíc jsme přijeli s velmi prořídlými řadami, kdy nám onemocnělo několik startujích hráčů. Nyní se musíme zmobilizovat na další těžký zápas proti druhému slovenskému týmu a pak snad načerpáme potřebné síly při bye weeku.
Už tuto neděli přijede do Ostravy tým z Bratislavy - tak jak se těšíte?
Je to čtvrtý zápas v řadě a bude to velká zkouška šířky naší sestavy. Mé tajné předsezónní přání, aby se nám vyhýbala zranění, se mi nesplnilo. A tak s každým kolem budou muset kluci zapojit své ocelová srdce, zatnout zuby a bojovat yard za yardem.
Na Bratislavu se těším - je to další výborný tým, který má letos formu a všichni, kteří se přijdou v neděli na náš stadion podívat jistě uvidí skvělý fotbal. Já doufám, že se vrátíme ke kvalitní hře a s ní přijde i další výhra.

Nitra Knights TD - 7:0 - Ľuboš Paprčka, 80y run (Gorazd Lazorík kick); 11:45
Nitra Knights TD - 14:0 - Ľuboš Paprčka, 8y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorík kick); 11:49
Nitra Knights TD - 21:0 - Martin Pargáč, 6y run (Gorazd Lazorík kick); 8:35
ISMM Ostrava Steelers FG - 28:3 - Dominik Římanek, 38y; 4:05
Nitra Knights TD - 35:3 - Gorazd Lazorík, 3y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorík kick); 10:14