České soutěže 2024

Ostrava

Sobota 23.3. | Tuto sobotu odstartoval další ročník nejvyšší české ligy amerického fotbalu - Snapbacks Ligy. Tým ISMM Ostrava Steelers zahájil tuto sezónu na domácím hřišti proti Ústí nad Labem Blades.

Blades byli pasování za černého koně skupiny Sever. Do Ostravy přijeli s novým americkým head coachem, kanadským runningbackem a německým quarterbackem, který má zkušenosti z Evropské ligy ELF.
A ústecký tým také začal zápas lépe. Nejprve ubránil ostravský útok a pak se začal blížit k endzóně Steelers. Tam však řekl rázné "ne!" Jan Telnar, který zachytil interception a tím vlastně zarazil celé útočné snažení Blades po zbytek zápasu.

Navíc začal hrát i ostravský útok vedený Patrikem Puchalou. Předvedla se nová posila na pozici runninbacka - Jakub Škerko, který svým dlouhým během dostal Steelers do redzóny. A pro první body této sezóny doběhl Jiří Košař.

Ve druhé čtvrtině ocelová obrana držela ústecké Blades daleko od své endzóny a tak mohl Jiří Košař skórovat svůj druhý touchdown v zápase. Dominik Římánek pak přidal ještě 3 body kopem. Na poločasovou přestávku šlo za pohodlného vedení ISMM Steelers.

Druhý poločas se již pouze dohrával. Oba týmy se ještě potýkají s chybami, které jsou na začátku soutěže časté. Diváci se tak dočkali už jen dalšího úspěšného field goalu.

Ostravský tým tak vstoupil do sezóny zaslouženou výhrou. Ocelová obrana navázala na skvělé výkony minulé sezóny - připsala si další nulu. Útoky na obou stranách mají jestě spoustu práce před sebou, ale ten ostravský zatím působil trochu lépe.
Další kolo se odehraje o velikonočním víkendu. Kdy ISMM Ostrava Steelers zamíří na hřiště pardubických Stallions, kteří v úvodním kole prohráli s Vysočinou Gladiators vysoko 43:14.

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jiří Košař, 1y run (Dominik Římanek kick); 1:42
ISMM Ostrava Steelers FG - 10:0 - Dominik Římanek, 26y; 6:02
ISMM Ostrava Steelers FG - 20:0 - Dominik Římanek, 20y; 7:51