Praha | Jihlava

Junior Bowl XXI

Prague Black Panthers - Ostrava Steelers 28:0

blog

V sobotu 6.října vyrazil juniorský tým Steelers do Prahy, kde se ve finále soutěže - Junior Bowlu - střetl s vítězem základní části Black Panthers. Oba letošní střetnutí těchto tvou týmů skončilo vítězstvím pražského týmu, který se opírá zejména o výborného runningbacka Vojtěcha Koláře a skvělou obranou. I ostravský tým se probojoval do finálového zápasu především díky skvěle hrající ocelové obraně (v posledním zápase proti pražským Lions udržela nulu) a dobré runnové hře v čele s Adamem Žouželkou, který do Ostravy přišel na hostování z Přerova a v základní části si v pěti zápasech připsal 895 yardů a 8 touchdownů. Adam tak překonal juniorský rekord v naběhaných yardech Jakuba Březiny z roku 2017 (6 zápasů - 811 yardů - 10 TD). Bájná tisícovka yardů za sezónu však opět pokořena nebyla, jelikož Adam musel pro nemoc finálový zápas vynechat. První tvrdá rána pro ostravský tým tak přišla ještě před odjezdem.

Steelers sice přijeli jako velký papírový outsider, ale celou první čtvrtinu byli Black Panthers vyrovnaným soupeřem. Ve druhé čtvrtině však již ocelová obrana dvakrát nestačila na Vojtěch Koláře a ten zařídil po krátkých runnech poločasové vedení Black Panthers 14:0.

I druhý poločas začali hráči Steelers soustředěně a ocelová obrana dlouho odolávala výpadů pražských Black Panthers. Skóre se tak měnilo až ve čtvrté čtvrtině. Nejprve doběhl pro svůj třetí touchdown Vojtěch Kolář a pak se předvedla i obrana Black Panthers, když fumble útoku Steelers donesl do endzóny ostravského týmu Ondřej Nový. Black Panthers tak ovládli obě nejvyšší soutěže kategorií U21 a U18.

Juniorský tým, jehož jádro již spolu hraje dlouhou dobu, doplněný o hráče z Přerova, ukázal, že na Moravě se rodí kvalitní hráči. Většina z nich nyní přechází do mužského týmu, kde již letos někteří byli hlavními stavebními kameny A-týmu Steelers. Účast v Junior Bowlu je tak skvělým zakončením jedné silné generace ostravské mládeže a my doufáme, že je brzy napodobí jejich mladší spoluhráči. Děkujeme všem hráčů, trenérům a realizačnímu týmu za skvělé zážitky, které nám letos přinesli a gratulujeme novým vicemistrům ČR!

Scoring summary

2nd QUARTER
O2.čtvrtina Prague Black Panthers TD - 7:0 - Vojtěch Kolář, 1y run (Martin Mandík kick); 9:22
Prague Black Panthers TD - 14:0 - Vojtěch Kolář, 1y run (Martin Mandík kick); 0:30
4th QUARTER
Prague Black Panthers TD - 28:0 - Ondřej Nový, 16y fumble return (Martin Mandík kick); 6:36

Dorostenecká Liga U18 - Finále 2.ligy

Vysočina Gladiators - Ostrava Steelers 46:8

blog

Preview: V neděli 7.11. se střetnou týmy Vysočina Gladiators a Ostrava Steelers ve finále druhé dorostenecké ligy. Vzájemné zápasy obou týmů v základní části skončili jednou výhrou Steelers na turnaji v Ostravě a jednou výhrou Gladiators na turnaji v Jihlavě.

Ostravský tým se tak pokusí prolomit výhodu domácího prostředí a získat vítězství ve finálovém zápase na soupeřově hřišti. Opírat se bude zejména o Rostislava Koloděje, který i přes svůj mladý věk již je zkušeným lídrem obrany. V útoku pak náš tým, vedle výborně běhajícího Tomáše Husaka, spolehá na trojici nováčků v tacklovém fotbale. Na quarterbacka z Třince, Jakuba Kubisze, a dva mistry ČR z flagové ligy U15, Filipa Martinka a Jana Hanuse.

Zápas: Nakonec se našemu nepodařilo hráče s Vysočiny zaskočit. Během prvního poločasu se nezvládli prosadit a navíc dostali 3 touchdowny. Ani druhý poločas se příliš nepodařil a první body skóroval Filip Martinek po přihrávce od Jakuba Kubisze až v samotném závěru. Mladí oceláři však letos ostudu neudělali. Ve složité době a s malým počtem hráčů se podařilo probojovat až do finále. Jde vidět, že nám vyrůstá talentovaná mládež, která už příští rok může útočit i na vyšší cíle. Děkujeme všem hráčů a trenérům za reprezentantaci naše klubu. Gratulujeme ke druhému místu!

1st HALF
Vysočina Gladiators TD - 6:0 - Tadeáš Valenta, 20y run (1pt pass neúspěšný); 15:41
Vysočina Gladiators TD - 13:0 - Miloslav Hamerník, 1y pass od Vojtěch Novotný (Miloslav Hamerník 1pt pass od Vojtěch Novotný); 7:02
Vysočina Gladiators TD - 19:0 - Tadeáš Valenta, 43y pass od Vojtěch Novotný (2pt pass neúspěšný); 4:44
2nd HALF
Vysočina Gladiators TD - 27:0 - Tadeáš Valenta, 45y pass od Vojtěch Novotný (Rostislav Opletal 2pt run); 16:05
Vysočina Gladiators TD - 33:0 - Adam Emmer, 20y interception return (2pt pass neúspěšný); 15:52
Vysočina Gladiators TD - 40:0 - Tadeáš Valenta, 27y pass od Vojtěch Novotný (Tadeáš Valenta 1pt pass od Vojtěch Novotný); 10:17
Ostrava Steelers TD - 40:8 - Filip Martinek, 2y pass od Jakub Kubisz (Tomáš Husak 2pt run); 3:38