TÝM AMERICKÉHO FOTBALU, FLAG-FOTBALU A CHEERLEADERS

Historie a Statistiky

Historické Milníky

• 2015 - Mistři ve flag fotbalu, druhé místo v ČLAF D-II a Dorosteneckém Poháru

A-tým opět dokráčel ve své soutěži do finále, kde však nestačil na pardubický tým Stallions a skočil v ČLAF D-II na druhém místě.
    V tomto roce vznikl B-tým Steelers, který se účastnil nejnižší soutěže ČLAF D-IV, kde sice skončil bez výhry, ale v druhém týmu se k dobrým výkonům rozehrálo velkém množství nováčků a hráčů juniorkého výběru.
    Flag fotbalový tým ovládl Mistrovství ČR, které se konalo poprvé v historii v Ostravě. Ve finále porazil výběr Steelers, v historii zatím neporažený tým, Panthers 30+. Několik hráčů ostravského týmu se opět zapojilo do rakouské ligy v dresu výběru ČR a dva reprezentovali ČR na Mistrovství Evropy ve Španělsku.
    Juniorský tým U19 se zastavil v ČJLAF až v semifinále, kde sice ještě v poločase vedl nad pardubickými Stallions, ale nakonec prohrál o jeden jediný bod. Postup do playoff druhý rok v řadě je však úspěchem.
    V tomto roce vznikl také Dorostenecký tým U16, který se zapojil do nejvyšší dorostenecké soutěže DP, kde obsadil druhé místo.

• 2014 - Vítězové ČLAF Divize B a juniorští vicemistři

A-tým po přechodu do Divize B skončil po základní části druhé nejvyšší české soutěže na prvním místě. Ve finále pak přehrál tým Prague Hippos a Ostrava Steelers tak po 17 letech opět vyhrála nějakou českou ligovou soutěž.
    Flag fotbalový tým obhájil druhé místo na mistrovství ČR, kde opět nestačil pouze na české reprezentanty v týmu Panthers 30+. Několik hráčů ostravského týmu se navíc zapojilo do rakouské ligy v dresu výběru ČR.
    Juniorský tým dokráčel do finále Juniorského poháru - nejvyšší soutěže v ČR - a skončil na druhém místě.
    Výběr Steelers pak zakončil rok vítězstvím na halovém turnaji MVK v Nitře.

• 2013 - Juniorský tým v české lize a flag-footballový tým druhý na MČR

A-tým Steelers se poprvé od svého znovu zrození nedostal do playoff. Flag-footballový tým dokráčel na turnaji mistrovství ČR až do finále. Juniorský tým se popré zapojil do nejvyšší juniorské soutěže v ČR - Juniorského Poháru (skončil na 3.místě). Pomalu se začíná formovat tým cheerleaders.
    Na podzimních a zimních turnajích se výběrům Steelers příliš nedařilo. Na turnaji MKV v Nitře skončil ostravský tým na 5.místě a na halovém mistrovství ČR ještě o jedno místo níže.

• 2012 - Obhajoba vítěztví na Rednecks Bowlu a první zápas juniorského týmu

Rok 2012 zahájili Steelers pod novým head coachem - Jiřím Šimkovičem. Druhý rok v první české lize se tým opět probojoval do playoff, kde skončil ve čtvrtfinále. Na podzim tým Steelers obhájil první místo na tradičním turnaji Rednecks Bowl. Již druhý rok drží na tomto turnaji neporazitelnost. V září 2012 vzniká juniorský tým Steelers, který 4.listopadu odehrál svůj první zápas. Mladí Steelers porazili juniorský tým Pardubice Bucks 61:6. Výběr juniorského týmu doplněný o několik hráčů týmu seniorského se zúčastnil charitativního turnaje na počest tragicky zesnulého hráče Viktora Kincela v Nitrě. Na turnaji si tým Steelers připsal pouze jedno vítězství a skončil na 4.místě. Na konec sezóny Steelers odcestovali do Prahy na Halové mistrovství ČR, kde vylepšili své umístění z roku 2010 a skončili až v semifinále. Rozloučili se tak se sezónou 3.místem na dobře obsazeném turnaji.

• 2011 - Steelers zpět v české lize a vítězství na Rednecks Bowlu

Tým Ostrava Steelers našel své útočiště ve Sportovním Areálu Poruba a již jako člen ČAAF vstoupili do první ligy amerického fotbalu. Hned ve své první sezóně došel ostravský tým až do semifinále. Výbornou sezónu zakončil tým Steelers na Rednecks Bowlu, kde nenašel přemožitele a tento turnaj vyhrál.

• 2010 - Znovu založení Ostrava Steelers

Dva bývalí členové juniorského týmu Steelers Ostrava - Jiří Dluhoš a Jan Klimeš - znovu založili tým amerického fotbalu v Ostravě. Tým se začal tvořit nejen z hráčů, kteří působili v týmu Havířov Devils, ale i z nových nadšenců z celého okolí Ostravy. Na podzim roku 2010 vycestoval vzkříšený tým Steelers na turnaj Rednecks Bowl, kde dokráčel až ke 3. místu.

• 1999 - Zánikl Ostrava Steelers

Americký fotbal v severomoravském kraji v období mezi érami Steelers vyplnil klub Havířov Devils, který byl také velice úspěšný a to především v juniorském fotbale (vítězství v České juniorské lize amerického fotbalu 2008).

• 1997 - Steelers mistrem České ligy

Bez jediné porážky došel tým Steelers až k titulu mistra ČR v americkém fotbale. Ve finále na stadionu SSK Vítkovice – Ostrava porazil tým Prague Panthers.

• 1996 - Steelers ve finále

Působení amerických trenérů se projevilo pozitivně již ve druhé sezóně, kdy tým postoupil do finále a stal se vicemistrem ligy.