Podzimní soutěže 2021

Praha | Nová Paka | Příbram | Ostrava

Juniorský tým vyrazil do Prahy k posledním zápasu základní části juniorské sezóny. V neděli 24. října vyzval domácí Lions. Postup do finále měl ostravský tým již jistý, ale hrálo se o velmi cenou druhou výhru nad silným pražským týmem.

Mladí oceláři se ničeho nezalekli a hned od začátku zápasu na pražské lvi vlétli. Povedený drive zakončil během pro první touchdown Patrik Puchala. Ocelová obrana potom udržela nebezpečný útok Lions a na konci první čtvrtiny zvýšil na 14:0 Adam Žouželka.

Ve druhé čtvrtině na hřišti úřadovaly hlavně obě obrany a tak se diváci žádné změny skóre nedočkali.

Až na konci třetí čtvrtiny se opět prosadil Adam Žouželka. Svým 5-yardovým touchdownem již navýšil na 21:0 a utkání bylo velmi překvapivě pod jasnou nadvádou hráčů z Ostravy. Ocelová obrana si připsala svou první nulu v sezóně a ostravský tým potvrdil svou oprávněnost k účasti v Junior Bowlu.

6. října tak mladí oceláři zamíří opět do Prahy, kde se pokusí zaskočit favorizované Black Panthers, kteří skončili základní část bez jediné prohry.

Ostrava Steelers TD - 0:7 - Patrik Puchala, 13y run (David Maniecki kick); 6:56
Ostrava Steelers TD - 0:14 - Adam Žouželka, 4y run (David Maniecki kick); 0:34
Ostrava Steelers TD - 0:21 - Adam Žouželka, 5y run (David Maniecki kick); 3:03

Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Prague Lions 14:40

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:41

V neděli 24.10. odehrál poslední turnaj základní části i náš dorostenecký tým. Ten dorazil do Prahy oslaben o starting quarterbacka, Jakuba Kubisze, kterého nepustila na turnaj viróza. A protože se přidalo i několik dalších hráčů, kteří nemohli odjet, přijeli do Prahy pouze v 6 hráčích.

První zápas proti domácím Lions se naší mladí oceláři drželi jen první poločas, který skončil 18:14 pro Lions. Ve druhém poločase se bohužel zranili dva ostravští hráči a turnaj tak naši dorostenci už jen dohráli. Od Lions dostali oslabeni o jednoho hráče 22 bodů ve druhé půli a prohráli vysoko 40:14

Druhý zápas na turnaji již bylo nutné poze dohrát bez dalších zranění a příbramští Bobcats byli nad síly našeho oslabeného týmu. Dvě vysoké prohry však mrzet nemusí, naši hráči již měli zajištěný postup do finále.

Za čtrnáct dní se naši dorostenci utkají v Jihlavě o vítězství ve své soutěži. Jejich soupeřem bude tým Vysočina Gladiators. Oba týmy se spolu střetli dvakrát a bilace vítězství je 1 ku 1. Bude tak zajímavé, kdo vyhraje jejich třetí vzájemný zápas a stane se vítězem druhé dorostenecké ligy. Těšit se můžeme na velmi vyrovnaný a zajímavý souboj.

Ženská flagová Liga

Semifinále: Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:28

o 3.místo: Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 20:27

Ženský tým postoupil na finálový turnaj, který se hrál v sobotu 23.10. v Nové Pace, ze třetího místa. V semifinále je tak čekal tým Příbram Bobcats.

Na hráčky z Příbrami se našemu týmu však v poslední době nedařilo a ani finálový turnaj bohužel nebyl výjimkou. Ostravským hráčkám se nepodařilo an jednou skórovat a tak na ně zbyl pouze souboj o třetí místo.

V něm nastoupily hráčky Steelers proti Jičínu Hurricanes. Ani zde se však našim hráčkám nepodařilo dosáhnout na vítězství. V těsném zápae prohrály 20:27.

První sezóna našeho flagového týmu žen sice nebyla zcela výsledkově úspěšná, ale naše ocelové ženy ukázaly svůj potenciál a v dalších letech se můžeme těšit na zajímavé zápasy. Děkujeme všem hráčkám, trenérům a členům realizačního týmu za uplynulou sezónu a přejeme úspěšnou přípravu.

Pokud jsi dívka či žena, která by chtěla flag fotbal či americký fotbal vyzkoušet - neváhej nám napsat. Rádi tě mezi námi přivítáme!

Ostrava Steelers 2 - Vysočina Gladiators 9:12

V neděli 24. října se cesty našich dvou flagových týmu opět rozešly. Náš nejmladší tým pořádal domácí turnaj. A náš první tým vyrazil do Příbrami.

Pro náš náše nejmladší hráče to byl poslední turnaj letošní sezóny a bohužel se nim nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Proti Vysočině Gladiators jim výhra utekla jen o 3 body. Sezónu však náš druhý tým musí hodnotit jen pozitivně. Často totiž nastupovali nasi nejmladší oceláři proti starším protihráčům a tak jakékoliv pozitivní výsledky byly spíše překvapením. Tři výhry jsou tak velmi dobrým výsledkem a množství zkušeností, které naši hráči a hráčky načerpali, jsou k nezaplacení.

První tým už jen z povinnosti dohrál turnaj v Příbrami. Svou účast na finálovém turnaji již si zajistil s předstihem a ani špatný výsledek v posledním kole jej nemohl srazit z první příčky po základní části. Ve velmi ořezané sestavě nastoupil proti dvěma finalistům letošní soutěže - Lions a Bobcats - a podle očekávání na ně nestačil, i když s oběma týmy hrál v prvním poločase vyrovnanou partii. Zápas proti druhému týmu Bobcats pak s přehledem naši hráči zvládli a mohou se teď začít chystat na vyvrcholení své sezóny.
Příští neděli nastoupí na domácím finálovém turnaji v Semifinále proti Prague Black Panthers. Začíná se ve 13:00 na hřišti SAP v Porubě.