Podzimní soutěže 2021

Praha | Jihlava | Ostrava

První říjnový víkend vyrazil juniorský tým Steelers doPrahy, de na ně čekal zatím neporažený tým Black Panthers. Steelers začaliútokem a podařilo se jim získat i jeden první down, ale pak byli nucenipuntovat.

To Black Panthers byli úspěšnější – hned druhou akci jejichútok dotáhl až do endzóny a pražský tým se ujal vedení. Pak se na hřištiprezentovaly převážně obrany a skóre se měnilo až na konci druhé čtvrtiny. Tonejprve Ondřej Tomáš zachytil přihrávku quarterbacka Black Panthers a o párminut později Adam Žouželka utekl všem obráncům Black Panthers a snížil narozdíl jednoho bodu.

Probudil se však i pražský útok a okamžitě reagoval spoluprací David Viktora – Vojtěch Kolář, kteří navýšili skóre zápasu.

A pak přišla asi rozhodující akce zápasu, quarterbackSteelers Patrik Puchala vyběhl s míčem do strany, po pár získaných yardechse rozhodl "zaslajdovat", aby při tacklu nebyl zraněn. Ale byl dohrán na zemi, poranil si krk a do zápasu už nezasáhl. Ostravští hráči měli sice po tomtofaulu k dispozici nový první down, ale míč okamžitě odevzdali pointerceptionu Black Panthers. Ti ještě stihli do přestávky odskočit na rozdíldvou touchdownů.

Ve druhém poločase byla sice hra vyrovnaná, ale dobřevypadající drivy se podařilo proměňovat pouze domácím, kteří tak nakonec vyhrálivelmi vysoko.

Navzdory výsledku ukázal ostravský tým, i s backup quarterbackem,že odveta tohoto zápasu, která se uskuteční již tuto neděli v Ostravě, můžebýt opět herně vyrovnaná a mladí oceláři jistě nejsou bez šance připsat si svoutřetí výhru v sezóně, která by jim velmi přiblížila účast v Junior Bowlu.

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Vojtěch Kolář, 40y run (Martin Mandík kick); 8:25
Ostrava Steelers TD - 7:6 - Adam Žouželka, 57y run (kick neúspěšný); 4:10
Prague Black Panthers TD - 21:6 - Matyáš Neckář, 0y fumble return (Martin Mandík kick); 0:48
Prague Black Panthers FG - 24:6 - Martin Mandík, 43y; 8:50
Prague Black Panthers FG - 27:6 - Martin Mandík, 25y; 11:11
Ostrava Steelers TD - 27:12 - Adam Žouželka, 6y run (kick neúspěšný); 6:09
Prague Black Panthers TD - 34:12 - Adam Kárník, 57y pass od David Viktora (Martin Mandík kick); 5:13
Prague Black Panthers TD - 41:12 - David Viktora, 12y run (Martin Mandík kick); 0:33

Dorostenecká Liga U18

Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 0:26

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 40:12

Dorostenci vyrazili v sobotu 9.10. do Jihlavy, kde pod umělým osvětlením nastoupili k večernímu turnaji dorostenecké ligy.

Jako první na ně čekal domácí tým Gladiators. Naši hráči se stejně jako před dvěma týdny rozehrávali velmi pomalu a první zápas se jim nepodařil, prohráli 26:0.

Hned vzápětí nastoupili proti příbramským Bobcats. A jednalose, vlivem kontumovaným a anulovaným turnajům letošní sezóny, přímý souboj opostup do finálového utkání. Příbramský tým bohužel přijel bez svého startingquaterbacka a tak měli naši mladí oceláři úlohu lehčí. Bobcats však ukázali, žemají kvalitní tým a po interceptionu Jonáše Fikrleho se dokonce v poloviněprvního poločasu ujali vedení. Pak však začaly úřadovat hbité nohy TomášeHusáka, který svými runny dělal obraně Bobcats velké starosti. Ve druhémpoločase se dvakrát prosadil Roman Kováč, který si na svém prvním turnajipřipsal zajímavou kombinaci touchdownů – jeden z obrany po intercetionu adruhý jako receiver, když na konci zápasu zaokrouhlil skóre zápasu na 40:12.

Naši dorostenci je tak probojovali do finále své soutěže, kde na ně bude o prvním listopadovém víkendu čekat tým Vysočina Gladiators. Bude se hrát na hřišti Gladiators – v Jihlavě.

1st HALF
Vysočina Gladiators TD - 8:0 - Tadeáš Valenta, 6y pass od Vojtěch Novotný (Jakub Čížek 2pt pass od Vojtěch Novotný); 6:27
Vysočina Gladiators SAF - 10:0; 5:35
Vysočina Gladiators TD - 16:0 - Miloslav Hamerník, 5y pass od Vojtěch Novotný (2pt pass neúspěšný); 1:42
Vysočina Gladiators SAF - 18:0; 0:00
2nd HALF
Vysočina Gladiators TD - 26:0 - Tadeáš Valenta, 13y pass od Vojtěch Novotný (Miloslav Hamerník 2pt pass od Vojtěch Novotný); 4:12

1st HALF
Ostrava Steelers TD - 6:0 - Tomáš Husak, 7y run (2pt run neúspěšný); 8:03
Příbram Bobcats TD - 6:6 - Kryštof Ehrlich, 30y run (2pt pass neúspěšný); 6:15
Příbram Bobcats TD - 8:12 - Jonáš Fikrle, 20y interception return (2pt return obrany); 6:04
Ostrava Steelers TD - 14:12 - Tomáš Husak, 31y run (2pt run neúspěšný); 5:04
Ostrava Steelers TD - 20:12 - Filip Martinek, 10y pass od Jakub Kubisz (2pt pass neúspěšný); 0:18
2nd HALF
Ostrava Steelers TD - 26:12 - Roman Kováč, 7y interception return (2pt pass neúspěšný); 8:08
Ostrava Steelers TD - 33:12 - Tomáš Husak, 24y run (Filip Martinek 1pt pass od Jakub Kubisz); 2:40
Ostrava Steelers TD - 40:12 - Roman Kováč, 8y pass od Jakub Kubisz (Filip Martinek 1pt pass od Jakub Kubisz); 1:48

Ženská flagová Liga

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers 6:7

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 12:20

Ostrava Steelers - Jičín Hurricanes 13:19

Ženy se v neděli 10.10. představily v Ostravě. Domácí turnaj zahájily proti favorizovaným Prague Black Panthers, po skórování v prvním poločase Ostravačky držely skóre na 6:0, naneštěstí pro náš tým se Praze podařilo proměnit TD v posledních 10 sekundách zápasu, který i úspěšně potvrdili, a tím vyhrály 7:6.

Druhý zápas proti Příbrami nabídl větší ofenzivní podívanou, avšak nakonec skončil vítězně pro Bobcats – 20:12.

Poslední zápas domácímu týmu přestala fungovat týmová chemie a po spoustě nepovedených akcí podlehly Ostravské flagistky i Jičínu 19:13.

Flagová Liga U15

Ostrava Steelers 1 - Ústí nad Labem Blades 43:6

Ostrava Steelers 1 - Brno Alligators 27:12

Ostrava Steelers 1 - Ostrava Steelers 2 47:12

Ostrava Steelers 2 - Brno Alligators 12:39

Ostrava Steelers 2 - Ústí nad Labem Blades 2:61

V neděli 10. října hostily naše žákovské flagové týmy domácí turnaj flagové ligy U15. Náš první tým opět zvládl svou roli favorita celé soutěže a poradil si se všemi týmy. V zápasech proti Ústí nad Labem Blades a našemu druhému týmu vždy vedl vysoko po prvním poločase. Jediný tým, který prověřil připravenost našeho flagového týmu, bylo Brno Alligators. Jeho hráči drželi vyrovnaný výsledek ještě na začátku druhého poločasu, ale i ty se podařilo našim mladým flagistům nakonec udolat.

Druhý tým tentokrát nedosáhl na žádné vítězství, ale podařilo se mu skórovat ve všech zápasech. A proti našemu prvnímu týmu dokonce vyhrál druhý poločas 12:6.

Nadcházející týden se cesty našich nejmladších ocelářů rozdělí. V sobotu zamíří první tým do Prahy na turnaj Black Panthers a v neděli jedou hráči druhého týmu do Brna na hřiště Sígrs.