Podzimní soutěže 2021

Ostrava | Praha | Brno

blog

V neděli 17.10. přijel do Ostravy tým pražským Black Panthers. Jednalo se o dvetný zápas, který se před čtrnácti dny odehrál na hřišti v Praze.

Celý první poločas byla hra vyrovnaná, ale přecijen byli trochu lepší hráči pražských Black Panthers. Zásluhou Davida Viktora a Vojtěcha Koláře skórovali dva touchdowny. A přestávkové skóre tak bylo 14:0 pro PBP.

Zápas se zlomil ve třetí čtvrtině, kdy se naplno rozběhal místy nezastavitelný runningback Vojtěch Kolář, který přidal ke svým celkovým 240 yardům hned 4 touchdowny. V ostravském backfieldu také zářila naše posila z přerovských Mammoths - Adam Žouželka. Ale jeho 71 yardů dlouhý touchdown pouze zmírnil výsledek zápasu.

Mladí oceláři sice opět vysoko prohráli nad favorizovaným pražským klubem, ale stále jsou nejvážnějším kandidátem na postup do Junior Bowlu. V letošním zamotaném roce ostravským Steelers pomáhá domácí výhra nad Lions a dva kontumované zápasy pražského klubu, které Lions zavřely cestu do Junior Bowlu už ve druhém kole soutěže.

Juniorský tým nyní vyráží k poslednímu zápasu základní části do Prahy, kde se podruhé střetne s Lions. Hraje se v neděli od 12:00 na stadionu Rugby Sparta.

Scoring summary

1st QUARTER
Prague Black Panthers TD - 0:7 - David Viktora, 2y run (Martin Mandík kick); 5:38
2nd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 0:14 - Vojtěch Kolář, 2y run (Martin Mandík kick); 2:15
3rd QUARTER
Prague Black Panthers TD - 0:20 - Vojtěch Kolář, 4y run (kick neúspěšný); 10:42
Prague Black Panthers TD - 0:27 - Vojtěch Kolář, 1y run (Martin Mandík kick); 9:02
Ostrava Steelers TD - 6:27 - Adam Žouželka, 71y run (kick neúspěšný); 8:05
Prague Black Panthers TD - 6:34 - Jan Kousalík, 16y pass od David Viktora (Martin Mandík kick); 3:05
Prague Black Panthers TD - 6:41 - Vojtěch Kolář, 41y run (Martin Mandík kick); 1:51Flagová Liga U15

Ostrava Steelers 1 - Vysočina Gladiators 75:0

Ostrava Steelers 1 - Prague Black Panthers 32:6

Ostrava Steelers 1 - Prague Lions 39:19

Ostrava Steelers 2 - Brno Sígrs 0:48

Ostrava Steelers 2 - Příbram Bobcats 0:69

Ostrava Steelers 2 - Brno Alligators 13:59

blog

Tento víkend se cesty našich dvou týmů rozdělily. První tým vyrazil v sobotu 16.10. do Prahy a ten druhý v neděli do Brna.

První tým byl oslaben o většinu svých nejlepších hráčů, kteří museli zůstat doma s nemocemi. Příležitost tak dostali i někteří hráči duhého týmu a v Praze náš tým i přes velkou marodku zahrál velmi dobře. Sice v posledním zápase přišle o letošní neporazitelnost, ale výhra nad domácími Black Panthers, kteří usilují o poslední místo na finálovém turnaji, byla velmi příjemným překvapením a ukázala, že letos máme opravdu velmi kvalitní tým, který dokáže zastoupit i absence několika klíčových hráčů.

Druhý tým vyrazil v neděli do Brna a také se musel vypořádat s absencí svých nejlepších hráčů, kteří jeli o den dříve s prvním týmem do Prahy. Druhému týmu se podařilo rozehrát až v posledním zápase proti domácím Alligators, kde dvakrát skórovali. Na výhru to ani v tomto zápase nestačilo a tak si vedle zkušeností přivezl tým i tři prohry.

Tento víkend se odehraje poslední kolo základní části flagové ligy U15. Druhý tým se představí od 11h doma na hřišti v Porubě a první tým vyráží přes celou republiku do Příbrami. Přijďte podpořit mladé oceláře v neděli 24.10.! Budeme se na vás těšit.

Juniorský tým U21
Nejlepší výkony

  • 140 Rushing Yards, 1 TD

    Adam Žouželka

  • 6.5 Tackles

    Ondřej Tröster

  • 5.0 Tackles, 1.5 Sacks

    Ondřej Peňáz