Podzimní soutěže 2022

Praha | Prostějov

Juniorská Liga 2022 - Junior Bowl XXII

Prague Black Panthers - ISMM Ostrava Steelers 33:6

Neděle 6.11. | Juniorský tým ISMM Ostrava Steelers se již podruhé v řadě probojoval do finále své ligy. I přes "odchod" velkého množství hráčů po úspěchu z minulého roku, se povedlo hlavnímu trenérovi Jiřímu Šimkovičovi opět připravit tým, který prohrál v základní části pouze jeden zápas a znovu se probojoval do Junior Bowlu.

I proti našemu týmu stál stejný soupeř jako minulý rok - Prague Black Panthers. A právě pražský tým byl velkým favoritem, když v základní části ani jednou neprohrál.

Mladí oceláři vstoupili do zápasu útokem a na rozbahněném hřišti se svého soupeře nezalekli. Povedený drive však skončil jen u poloviny hřiště a pak začaly úřadovat obrany, které byly na zápas výborně připraveny. Oba týmy si několikrát vyměnily míč na polovině hřiště a vše nasvědčovalo, že půjde o vyrovnanou bitvu s nízkým počtem bodů.
Proti však byl runningback černých panterů Pavel Prokop, který našel volný prostor v obraně Steelers a otevřel dlouhým runnem skóre zápasu. I druhý touchdown pražkého týmu přišel po ojedinělé akci, když se podařilo mladým pantherům zkompletovat dlouhou přihrávku a následně ani důsledná obrana našich hráčů nezastavila přísun dalších bodů.

Rozhodující okamžiky zápasu přišly na přelomu poločasů, když nejprve dvěma touchdowny v poslední minutě odskočili Black Panthers na vysoký rozdíl. A následně se hned v druhé akci útoku zranil náš quarterback Patrik Puchala.

V útoku tak muselo dojít k velké improvizaci a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Vít Němeček a Jan Telnar sice na pozici "mozku útoku" vydali ze sebe to nejlepší, ale více než jeden touchdown jsme nevytěžili. Ocelová obrana celý druhý poločas hrála skvěle a tak sice opět končíme na druhém místě, ale druhý poločas jsme s pražským týmem hráli zcela vyrovnaně.

Mladí oceláři tak po roce dokázali, že nám rostou velké fotbalové talenty. Gratulujeme našim vicemistrům! Děkujeme za krásné zážitky během celé sezón. A těšíme se na další v roce 2023, ať už v dresu mužského týmu, junirského týmu či obou. V neposlední řadě je potřeba poděkovat týmu Třinec Sharks, se kterým jsme letos v mládežnických soutěžích spolupracovali.

text: steelers

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Pavel Prokop, 34y run (Ondřej Kyloušek kick); 1:18
Prague Black Panthers TD - 13:0 - Matyáš Neckář, 1y run (kick neúspěšný); 3:05
Prague Black Panthers TD - 20:0 - Matyáš Neckář, 23y run (Ondřej Kyloušek kick); 0:57
Prague Black Panthers TD - 27:0 - Lukáš Bouda, 59y pass od Matyáš Neckář (Ondřej Kyloušek kick); 0:00
Prague Black Panthers TD - 33:0 - Lukáš Bouda, 54y pass od Matyáš Neckář (2pt pass neúspěšný); 9:59
ISMM Ostrava Steelers TD - 33:6 - Jakub Řeháček, 11y pass od Jan Telnar (2pt run neúspěšný); 1:53

Víkend 5.-6.11. | Prvním listopadovým víkendem začala série flagových kempů SCM pro Talentovanou mládež, pod záštitou čaaf, které májí za cíl rozvíjet mladé flagisty a zajistit tak sjednocení úrovně flag fotbalu napříč celou ČR.

Kempy jsou organizovány ve 4 městech a ve skupině Východ máme zastoupení jak mezi hráči, tak trenéry. Na kemp bylo pozváno 9 hráčů z našeho žákovského a dorosteneckého týmu a jedna trenérka. SCM budou probíhat každý měsíc až do března, další skupiny jsou ve městech Jihlava, Brandýs nad Labem a v Praze.