České soutěže 2022

Ostrava | Kotvrdovice | Ostrava

Neděle 19.6. | Poslední kolo základní části Snapbacks Ligy přineslo přímý souboj o třetí místo. Tým ISMM Ostrava Steelers přivítal Přerov Mammoths na svém hřišti v Porubě, kde před začátkem zápasu proběhlo i oficiální otevření prvního hřiště s umělou trávou speciálně na americký fotbal v České Republice.

Ostrava opět ze svým druhým quarterbackem Patrikem Puchalou a navíc bez obou hvězd obrany, Josefa Bogocze a Lukasze Nielaby, které na tento důležitý zápas nepustily rodinné důvody. I Přerov se musel už ve druhém zápase obejít bez hvězdného runningbacka Michala Bocka. Do sestavy se však vrátil Miroslav Večerka, který citelně chyběl, jak v obraně, tak hlavně při kopech v zápase s Vysočinou.

Léto zaklepalo na dveře ostravského stadionu již o dva dny dříve a teploty nad 30 stupňů celsia nebyly pro hráče obou týmů zrovna přívětivé. Nebylo tak překvapením, že se oba týmy snažily kontrolovat míč a hlavně čas. Hned první útok Steelers trval přes osm minut a na jeho konci našel Jana Vysloužila v endzóně svým passem Patrik Puchala. I útok Mammoths hrál velmi dobře a navíc se Michalovi Stokláskovi podařila dlouhá přihrávka na Filipa Novotného, který vyrovnal. A právě Filip Novotný byl velkým problémem pro ostravskou obranu, která jej nebyla schopna zastavit ani na konci prvního poločasu. Jelikož se chvíli předtím prosadil Jiří Šimečka krátkým field goalem, šlo se na poločasovou přestávku za stavu 14:10 ve prospěch přerovských Mammoths.

Druhý poločas začali na míči hráči Mammoths a jejich útok navázal na to, kde v prvním poločase skončil. Oslabená defensivní lajna Steelers nebyla schopna dostatečně tlačit na Michala Stokláska, který neomylně nacházel své receivery. Po zemi přidával yardy mladý runningback Dominik Zoubek a Michal Stoklásek si nakonec doběhl pro touchdown, kterým zvýšil už na rozdíl 11 bodů.

Ale útok Steelers stále držel šance na otočení zápasu, Patrik Puchala odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v mužské soutěži a po zemi jej doplňovalo vyrovnané trio runningbacků Březina-Košař-Kielor. Právě Jiří Košař, po povedeném kickoff returnu Jakuba Březiny, okamžitě odpověděl na Stokláskův touchdown dlouhým během až do endzóny Mammoths. Přestřelka v ostravském parnu však stále pokračovala a Mammoths dlouhý drive zakončili ziskem dalšího touchdownu, třetím Filipa Novotného. To už však na hřišti vlivem zranění nebyl Miroslav Večerka a tak se nepodařilo touchdown potvrdit – rozdíl ve skóre tak zůstal na „pouhých“ deseti bodech.

Na začátku čtvrté čtvrtiny se opět hráčům Steelers podařilo snížit – Jiří Šimečka zachytil další přesnou přihrávku Patrika Puchaly a přiblížil Ostravu na field goal k Mammoths. A pak se probudila i ocelová obrana. Jako by měla v závěru více sil a konečně byla schopna zastavit do té doby bezchybný útok Přerova. Nabídnutou šanci útok Steelers nezahodil a dokráčel si pro otočení zápasu ve svůj prospěch. Krátkým během pro touchdown překlopil skóre na stranu Steelers Jiří Košař.

A ano – to stále ještě nebyl konec! Přerovský útok vyprodukoval dlouhý přes 6 minut trvající drive, který minutu a půl před koncem zakončil touchdownem, který opět přesunul misku vah na stranu Mammoths.

Minuta a půl však pro Patrika Puchalu byla spousta času. Se svým útokem prošel celé hřiště a čtrnáct sekund před koncem našel v endzóně Petra Škváru, který zařídil vítězství pro domácí tým.

Přerov Mammoths již nestihl odpovědět a ve vyrovnaném souboji o třetí místo se radovali hráči ISMM Ostrava Steelers. Semifinálové zápasy se hrají za čtrnáct dní a oba moravské týmy vyrazí do Čech, kde se pokusí zamíchat s kartami účastníků Czech Bowlu, který 17.7. uvidí pražský Žižkov.

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jan Vysloužil, 8y pass od Patrik Puchala (Jiří Šimečka kick); 3:53
Přerov Mammoths TD - 7:7 - Filip Novotný, 59y pass od Michal Stoklásek (Miroslav Večerka kick); 1:46
ISMM Ostrava Steelers FG - 10:7 - Jiří Šimečka, 23y; 1:57
Přerov Mammoths TD - 10:14 - Filip Novotný, 14y pass od Michal Stoklásek (Pavel Kleisl kick); 0:00
Přerov Mammoths TD - 10:21 - Michal Stoklásek, 6y run (Pavel Kleisl kick); 7:55
ISMM Ostrava Steelers TD - 17:21 - Jiří Košař, 42y run (Jiří Šimečka kick); 7:50
Přerov Mammoths TD - 17:27 - Filip Novotný, 2y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 1:54
ISMM Ostrava Steelers TD - 24:27 - Jiří Šimečka, 18y pass od Patrik Puchala (Jiří Šimečka kick); 11:17
ISMM Ostrava Steelers TD - 31:27 - Jiří Košař, 1y run (Jiří Šimečka kick); 7:52
Přerov Mammoths TD - 31:34 - Lubomír Dohnal, 4y run (Pavel Kleisl kick); 1:24
ISMM Ostrava Steelers TD - 38:34 - Petr Škvára, 10y pass od Patrik Puchala (Jiří Šimečka kick); 0:14

Žákovská Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators II 27:9

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 51:38

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 6:26

Sobota 18.6. | Jarní část zakončili hráči nejmladšího týmu Steelers v Kotrdovicích u Brna. Tam pořádal turnaj flagové ligy U15 tým Brno Sígrs. Náš tým se musel obejít bez několika hráčů základní sestavy, včetně dvou hráčů s nejvíce touchdowny - Ondřeje Šimkoviče a Marca Troncalliho.

V prvním zápase jsme narazili na druhý tým Gladiators a i v našem týmu se na hřišti přestavili spíše noví a mladí hráči Steelers. V utkání, ve kterém dominovaly především obě obrany, se dvakrát prosadil Jan Dluhoš a na konečných 27:9 zvýšili Ondřej Kramný a Martin Sládeček.

Ve druhém zápase jsme se utkali s prvním týmem Gladiators. A zápas to byl naprosto opačný. Obrany si vzaly dovolenou a diváci se mohli bavit celkem 89 body. Hned čtyři touchdowny si připsal Matěj Dluhoš, dva skóroval Ondřej Kramný a po jednom přidali Martin Sládeček a Eliška Klimešová.

Poslední zápas nás svedl na hřiště s domácími Sígrs, kteří jsou jedním z nejlepších týmu v letošním ročníku. A v tomto zápase se nám podařilo skórovat jen jednou, když se prosadil Martin Sládeček.

Nejmladší oceláři tak přečkají prázninovou pauzu na čtvrtém místě východní skupiny s klasným poměrem výher a proher. Na podzim se pak můžeme těšit i na druhý tým Steelers v této lize, jehož cílem bude především rozvoj mladých a nových hráčů. Pokud tedy přemýšlíte jaký kroužek či nový sport má vaše dítě vyzkoušet - zkuste se podívat na flag fotbal a tým ISMM Ostrava Steelers. Těšíme se na všechny nové hráče tohoto dynamického a zábavného sportu.

Dorostenecká Flagová Liga U18

Semifinále: ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades 25:36

o 3. místo: ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators 20:13

Neděle 19.6. | Ostravské hřiště hostilo finálový turnaj flagové ligy U18. Náš tým vstupoval do závěrečných bojů ze třetí pozice a v semifinále tak narazil na druhý tým po základní části - Ústí nad Labem Blades.

První poločas se nesl ve znamení celé sezóny, kdy oba týmy hrály spolu velmi vyrovnané zápasy. Oboum týmům se podařilo dvakrát skórovat a na poločasou přestávku se šlo za stavu 13:13.
Druhý poločas však vyšel lépe hráčům z Ústí. Kteří hned na jeho začátku odskočili na rozdíl dvou touchdownů, který udrželi až do konce zápasu. Nášemu týmu tak zbyl "pouze" souboj o třetí místo. Hráči Blades postoupili do finále, kde se následně postarali o obravské překvapení, když vyhráli nad neporaženými Bobcats a získali mistrovský titul.

O třetí místo se náš tým utkal s brněnskými Alligators. V zápase nepadlo moc bodů - obě obrany si zodpovědně hlídaly všechny hlavní zbraně soupeře. Quarterback Steelers - Amos Feranec - tak musel najít nového spasitele a to se mu podařilo s Jakubem Ermisem. Toho hlavní trenér našeho týmu Jan Vysloužil přesunul pro tento zápas z pozice centra na slot receivera a Jakub se na této probudil takovým způsobem, že skŕoval tři touchdowny a pomohl týmu k zisku zasloužených bronzových medailí.

Flagová část sezóny tak našim dorostencům skončila úspěchem ve velmi kvalitní flagové lize U18. Nyní již naplno začne příprava na podzimní - tacklovou - část. Pokud tedy máte rádi americký fotbal a je vám 16 až 18 let, neváhejte nás kontaktovat a přidat se do programu Steelers. Přes prázdniny chystáme několik kempů, kde budeme připravovat naše hráče na podzimní sezónu.
Na závěr patří velké díky všem hráčům a trenérům, kteří se zasloužili o další skvělý výsledek ocelového výběru z Ostravy.