České soutěže 2023

Ostrava

blog

29.10.2023 | Zápas o konečné 9. místo na Mistrovství Evropy mezi Maďarskem a Českem přinesl jednoznačný výsledek. Češi na hřišti v Budapešti dokázali držet krok do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase už domácí hráči dominovali a zvítězili 30:0.

Český útok začal na míči a snažil se prorazit cestu především po zemi. To se mu ale v průběhu celého zápasu nedařilo podle představ. Naopak maďarský útok byl produktivní ve hře po zemi i vzduchem a byl schopen se posouvat po hřišti. Kromě soupeře čelili Češi také zranění, kdy hned prvním drivu odstoupil ze zápasu defenzivní lajnmen Jan Prosr a později i linebacker Ondřej Kyloušek.

Navzdory posunům po hřišti dokázala obrana českého týmu v úvodu zápasu držet soupeře bez skórování. Blízko k bodům byli domácí na začátku druhé čtvrtiny, kdy se dostali na vzdálenost 7 yardů od endzóny. Pokus o field goal domácím nevyšel kvůli nepodařenému snapu.

Útok českého týmu se po třech pokusech opět poroučel ze hřiště, ale jen na chvíli. Punt returner Maďarska při returnu neudržel míč po hitu Daniela Pohořalého a fumble zalehl Viktor Jeníček. Dobrou pozici na polovině soupeře český útok nevyužil, když po třech pokusech opět odevzdal míč soupeři.

Maďarskému útoku vyšla poslední pětiminutovka prvního poločasu na jedničku. Poslední dva drivy v poločase totiž zakončil dvěma touchdowny. Nejprve útok zaskočil českou obranu fake screenem na receivera a quarterback maďarského týmu našel v endzóně úplně volného spoluhráče. Padesát vteřin před koncem poločasu čelil maďarský útok situaci 3&15 na polovině hřiště. Díky produktivní passové hře se útok přiblížil k endzóně a 15 vteřin před koncem dalším passovým touchdownem navýšilo Maďarsko skóre na 13:0.

Na začátku třetí čtvrtiny se na krátkou chvíli dostal na hřiště druhý quarterback Matyáš Bílý, ale útok musel opět pouze puntovat ze své poloviny hřiště. Ani ve druhém drivu druhého poločasu nenašla obrana českého týmu recept na zastavení soupeře a quarterback Maďarska korunoval drive na konci třetí čtvrtiny třetím passovým touchdownem.

Zmar českého útoku podtrhl první akcí čtvrté čtvrtiny quarterback Pavel Mráz, kterému při playactionu vypadl míč z rukou a volný míč sebral obránce, který měl již cestu do endzóny volnou. Maďarsko tímto fumble returnem navýšilo na konečných 30:0. Ve zbytku zápasu už se ani jeden tým nedostal k blízkosti soupeřovy endzóny.

Češi skončili na Mistrovství Evropy na 10. místě. Mistry Evropy se stali hráči Rakouska, kteří ve finále porazili Finsko 28:0. Příští rok je na programu nový cyklus ME se skupinovými zápasy, které se budou hrát v říjnu.

blog

28.10.2023 | Poslední kolo základní části svedlo oba naše týmy do Brna, kde na turnajích na hřišti Za Lužánkami završily letošní základní část sezóny. Druhý tým opět sbíral cenné zkušenosti a odvezl si tři prohry. Sezónu zakončí na spodku tabulky společně s dalším druhým týmem - brněnských Sígrs. Na nejmladší oceláře se můžeme těšit v dalších letech, nyní jde hlavně o zábavu a ošahání si soutěžních situací. Což se nadmíru povedlo.

To první tým - ten už ladil formu na blížící se finálový turnaj. Soupeře jsme měly ty nejsilnější v naší skupině a tak to byl výborný test. A náš tým uspěl na výbornou. Ve všech zápasech držel pevně otěže zápasu ve svých rukou a zejména výhra nad brněnskými Sígrs, kteří nakonec skončili na prvním místě naší skupiny po základní části, byla dobrým signálem před finálovým turnajem.

blog

Finálový turnaj se odehraje už tuto neděli na hřišti v Ostravě - Porubě. Od 12:00 můžete přijít povzbudit náš první tým ve snaze přiblížit se uspěšným spoluhráčům z roku 2021, kteří dokráčeli na domácím hřišti až k mistrovskému titulu.