České soutěže 2023

Ostrava | Praha | Příbram | Přerov

28.5.2023 | Sobotní odpoledne přivítala Ostrava očekávaný souboj dvou týmů, které zahájili letošní sezónu výhrou. Na hřiště v Porubě přijel tým bratislavských Monarchs a oba týmy předvedly velkému množství diváků, včetně skvělých a hlučných fanoušků ze slovenského hlavního města, úchvatnou podívanou.

Hráči Monarchs začali na míči a zejména přes runny Daniela Bauera a Martina Melicha se dostali až do těsné blízkosti enzóny ISMM Steelers. Tam však došlo k nepovedené předávce a následný fumble zalehl linebacker ISMM Steelers Jan Hanus.

První útočný drive týmů ISMM Steelers se opíral o ruku našeho quarterbacka Amose Ferance. Útok mladých ocelářů také zvládl projít až na polovinu soupeře a tam se pokusil Adam Fritsch o 45 yardový field goal. Ten byl však o kousek kratší a tak bylo skóre stále 0:0. Tak skončila i první čtvrtina.

Další útočný drive Monarchs, znovu vedený hlavně po zemi, už skončil prvními body zápasu. Pro touchdown si doběhl Martin Melich. Následně se na hřišti činily hlavně obrany. To chtěli hráči Monarchs prolomit překvapivým fake puntem, ale akce se nepodařila. Útok ISMM Steelers tak získal velmi dobrou pozici na hřišti, kterou ještě vylepšil Oliver Klimsza, který donesl screen pass z rukou Amose Farance až těsně k endzóně Monarchs. Tam si Amos Feranec "doskočil" pro první body ISMM Steelers při jednom z nejpěknějších touchdownu nejen tohoto zápasu. A bylo vyrovnáno.

Pak zaúřadovala ocelová obrana, která ubránila čtvrtý down Monarchs. A o dvě akce později našel Amos Feranec přesnou přihrávkou Adama Fritsche, který překlopil skóre na stranu ostravského týmu. Náš tým ISMM Steelers tak vedl v poločase 14:7.

Druhý poločas začali na míči hráči ISMM Steelers, ale po slibném začátku a posunu na soupeřovu půlku byli nuceni odkopávat. Toho využil útok Monarchs, který opět přešel celé hřiště, včetně 36 yardového běhu quarterbacka Martina Melicha a 2 yardového runu pro touchdown Patrika Tomana. A bylo opět vyrovnáno.

Následující drive ukázal krásu mládežnického fotbalu - akce, které zvednou každého fanouška ze sedačky. Nejprve se předvedla bratislavská obrana, která nedala ostravskému QB ani vteřinu času, ten se snažil uniknout, ale vše skončilo sackem na mínus 10 yardů. Hned v zápětí však přihrávka našla Přemysla Pekaru, který prokličkoval k 74 yardovému touchdownu. ISMM Steelers byli opět ve vedení, ale ne, ještě nekončíme!

Přichází čtvrtá čtvrtina a oba útoky se dále přetahují o vedení. Nejprve Martin Melich najde dlouhým passem Adama Hurajta, který však těšně před skórováním fauluje. Touchdown se odkládá jen o chvíli, pro vyrovnání si doběhne Patrik Toman.

Útok ISMM Steelers opět odpovídá po ose Feranec - Pekara. Pro šest bodů si pak doběhne Amos Feranec sám. A nyní přichází rozhodující chvíle zápasu - následné potvrzení obrana Monarch zablokuje a ostravský tým sice vede, ale "jen" o 6 bodů.

V závěru zápsu se začíná projevovat širší soupiska bratislavského týmu a tak útoku Monarchs nedělá problém opět přejí celé hřiště a Martin Melich, společně s úspěšným kopem Adama Janovčíka, překlopil skóre na stranu Bratislavy.

V závěru se činily hlavně obrany a ta ostravská dala svému týmu ještě jednu šanci, když po nepovedeném puntu Monarchs, dala míč v redzóně bratislavského týmu. Obrana Monarchs však svou endzónu ubránila a tak zápas dospěl až do situace, kdy se ostravští hráči pokusili o 25 yardový field goal, který by v poslední minutě překlopil zápas na jejich stranu. Kop se však nepovedl a nádherný zápas skončil těsnou výhrou bratislavských Monarchs.

-
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 0:7 - Martin Melich, 14y run (Adam Janovčík kick); 8:28
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - Amos Feranec, 8y run (Adam Fritsch kick); 4:50
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:7 - Adam Fritsch, 44y pass od Amos Feranec (Adam Fritsch kick); 0:16
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs TD - 14:14 - Patrik Toman, 2y run (Adam Janovčík kick); 3:53
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:14 - Přemysl Pekara, 74y pass od Amos Feranec (Adam Fritsch kick); 0:37
ISMM Ostrava Steelers TD - 27:21 - Amos Feranec, 8y run (kick neúspěšný); 6:58

9.9.2023 | Po prvním kontumovaném utkání nastoupil tým Přerov Mammoths, posílený o ostravské hráče U21, k zápasu první juniorské ligy. Mammoths cestovali do Prahy, kde se střetli s Black Panthers, vítězi minulého ročníku juniorské ligy.

Přerovský tým zvládl udržet krok s úřadujícími mistry jen jednu čtvrtinu. Dokonce na konci první čtvrtiny snižoval na rozdíl jednoho skórování právě jeden z ocelářů - Jan Hlatký.

Na více se však mamuti nezmohli a nestačili zejména na dobře běhajícího Pavla Prokopa, který skóroval hned 5 touchdownů.

Další zápas čeká mladé hráče Přerova a Ostravy v neděli 24.9. od 14h na hřišti v Přerově.

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Pavel Prokop, 21y run (Ondřej Kyloušek kick); 9:28
Přerov Mammoths TD - 14:7 - Jan Hlatký, 11y run (Jiří Lasovský kick); 0:00
Prague Black Panthers TD - 42:7 - David Dohnal, 29y pass od Matyáš Neckář (Ondřej Kyloušek kick); 6:34
Prague Black Panthers TD - 48:7 - Hynek Draslar, 12y run (kick neúspěšný); 4:10

Mužská Flagová Liga

ISMM Ostrava Steelers - Prague Mustangs 20:24

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 2 39:6

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 1 12:35

10.9.2023 | Mužský flagový tým vyrazil na dalekou cestu do Příbrami. Stejně jako v minulém kole se střetl se dvěma týmy domácích Bobcats, kterým se tentokrát připojil pražský tým Mustangs.

Hned v první zápase naši borci narazili na pražský tým. První poločas byl takový oťukávací a na hřišti vládly hlavně obrany. Těsné vedení po prvním poločase si drželi naši hráči. Na přestávku se šlo za stavu 7:0 pro ISMM Steelers. Ve druhém poločase však byli lepší hráči Mustangs, kteří sice nepotvrdili ani jeden ze svých touchodwnů, ale nakonec dostali míč do naší endzóny o jednou více a vyhráli těsným rozdílem svůj první zápas v mužské flagové lize.

Ve druhém zápase si naši hráči spravili chuť, kdy na druhý tým Bobcats vlétli a už po prvním poločase vedli vysoko 26:6. Ve druhém poločase udržela navíc ocelová obrana nulu a zrodilo se vysoké vítězství.

Ve třetím zápase jsme vyzvali tým Bocats 1, kteří již ve po druhém turnaji vypadají jako velcí favorité na celkové vítězství a ještě nepoznali pocit porážky. A ani tentokrát se nic nezměnilo. První tým Bobcats s přehledem přehrál náš tým a upevnil si první místo ve své tabulce.

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs Orange 38:0

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights 19:12

ISMM Ostrava Steelers - Přerov Mammoths 34:6

10.9.2023 | První tým našich nejmladších hráčů se v neděli od 11:00 představil poprvé na podzim a to na hřišti Přerova Mammoths. Vedle domácích Mammoths, jsme zde narazili na druhý tým Sígrs a Znojmo Knights.

V prvním zápase jsme nastoupili proti druhému týmu Sígrs, pro které to byl první turnaj v letošní sezóně. Bylo vidět, že jde zejména o hráče, kteří sbírají zkušenosti a tak nakonec náš tým s přehledem vyhrál. Jan Dluhoš a Eliška Klimešová si připsali po dvou touchdownech.

Druhý zápas turnaje byl tím nejnapínavějším. První poločas byl spíše soubojem obran, nakonec skončil smírně 6:6. Druhý poločas začali lépe hráči Znojma a ujali se vedení 12:6. Pak však mladí oceláři zvládli také skórovat. Jan Dluhoš doběhl pro touchdown a následně se jej podařilo potvrdit. ISMM Steelers tak vedli nejtěsnějším rozdílem 13:12. Hráči Znojma se pak pokusili opět překlopit skóre na svou stranu, ale ocelová obrana byla proti. Z následného drivu skórovala Eliška Klimešová na konečných 19:12. Závěrečný tlak Knight již k ničemu nevedl a tak ostravský tým získal důležité vítězství.

Poslední zápas turnaje jsem sehráli s domácími Mammoths. Sice jsme do zápasu šli jako velcí favorité, ale jako první skórovali hráči Přerova. Krásný slalom skrze celé hřiště, zakončený prvním touchdownem v zápase, předvedl Jakub Cedidlo. Ještě celou první půli prvního poločasu byli naši hráči ISMM Steelers jako opařeni. Ale na konci poločasu přišly tři rychlé touchdowny, které posadili naše hráče opět na koně. Ve druhém poločase již si začalo sluníčko a dlouhý turnaj vybírat svou daň a tak již se jen dohrávalo. Mladí oceláři přidali ještě několik touchdownu a nakonec se radovali z vysoké výhry. Jednou z hvězd tohoto zápasu byl Marek Výskala, který ke dvěma touchdownům, přidal i několik interceptionů v obraně.

Ani příští týden nebudeme ochuzeni o mládežnický flag. Na ostravském hřišti se můžeme v sobotu 16.9. od 11h těšit na náš druhý tým, který nastoupí ke svému prvnímu turnaji a bude potřebovat Vaši pomoc! První tým pak o den později odjíždí do Jihlavy na turnaj, který pořádá Vysočina Gladiators.