Flagová liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 33:6

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators | 20:37

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 15:7

V sobotu odehráli vyrazili na první turnaj nové sezóny naší nejmladší oceláři. Do Brna odcestovali jako úřadující vicemistři flagové ligy kategorie do 15. let.

Silně omlazený tým neměl na začátku sezóny žádné velké očekávání a první měsíce budou zajména o testování aktuální síly a rozvíjení potencionálu nových tahounů týmu. Mezi mladými oceláři zůstali zkušení hráči z minulé sezóny, Marek Výskala, Eliška Klimešová a Vojtěch Majtán. Na pozici quarterbacka se pak z druhého týmu posunul Matěj Fojtík.

Hned první turnaj nás čekal proti vždy dobře připravenému týmu brněnských Alligators. A náš tým uspěl na jedničku, ocelová obrana hrála skvěle a v útoku našel Matěj Fojtík svými přihrávkami všechny své letošní největší cíle. Po touchdownu si připsali Eliška Klimešová, Martin Grym i Marek Výskala.

Ve druhém zápase nás čekal skvěle hrající tým z Jihlavy. A Vysočina nakonec skórovala o pár bodů více než naši hráči. Nestačily ani tři touchdowny, které zachytil Marek Výskala.

V posledním zápase turnaje jsme narazili na domácí tým Sígrs. Začátek sice nebyl dle našich představ, ale velký tlak brněnského rýmu udržela ocelová obrana pouze na 7 bodech. Ve druhém poločase již zapnul i ostravský útok a nakonec jsme si připsali druhou výhru.
Po prvním turnaji jsme s kladnou bilancí výher a proher. Máme tedy splněn cíl více než na výbornou a můžeme pokračoval v dalším tréninku a zdokonalování. Hned za týden hostíme domácí flagový turnaj týmů U15 a budeme velmi rádi, když naše mladé naděje přijdete povzbudit. Sejdeme se na našem hřišti v Porubě v sobotu 20.4. od 11h. Těšíme se na vás!

Flagová liga U18

ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades | 26:34

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs | 7:30

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 18:19

Svou soutěž zahájil také náš dorostenecký tým. Hráči ISMM Steelers U18 vyrazili do Brna, kde Brna, kde poměřili síly s ústeckými Blades a dvěma brněnskými týmy - Sígrs a Alligators.

Dorostenecký tým je tvořen jednak hráči, kteří minulou sezónu hráli nejvyšší dorosteneckou tacklovou soutěž a druhou část týmu tvoří hráči, kteří minulý rok vybojovali stříbrné medaile v kategorii U15 a nyní je věk posunul o výkonnostní stupeň výše.

A byl to právě mladý Jan Dluhoš, který zachytil hned 4 přihrávky svého bratra Matěj Dluhoše v prvním zápase proti Blades. V poločase náš tým tedy vedl vysoko 26:14. Ve druhém poločase však již naši hráči nepřidali žádné body a navíc soupeř třemi touchdowny otočil na výsledných 34:26.

Ve druhém zápase jsme nestačili na domácí Sígrs, kteří nám povolili jen jeden touchdown, který si připsal Jakub Ermis. Utekl nám zejména začátek, když jsme již v poločase prohrávali 22:0.

Poslední zápas přinesl velké drama. V poločase jsme s brněnskými Alligators drželi vyrovnaný stav 12:12, když se prosadili Jan Dluhoš a Matěj Slíva. A vyrovnaný yl i druhý poločas, kde rozhodl pohý jeden bod za potvrzení. Brněnský tým byl v této činnosti úspěšnější a tak si připsal výhru.

I přes tři prohry zanechali naši hráči na brněnském hřišti Za Lužánkami dobrý dojem. Výkon byl silně poznamenán úzkou soupiskou a horkým počasím. Nyní má dorostenecký tým pauzu a další turnaj je čeká až v květnu.

Flagová liga Žen

ISMM Ostrava Steelers - Prague Harpies | 0:19

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Cats | 0:48

ISMM Ostrava Steelers - Brno Alligators | 0:12

Ženský tým pořádal domácí turnaj a začátek ženské flagové ligy zavítal do prosluněné Ostravy na hřiště v Porubě.

V letošním roce nás posílilo několik hráče z brněnských Amazons a na prvním turnaji bylo znát, že bude ženám a dívkám ještě chvíli trvat, než se naplno sehrají. Zejména souhra v útoku je náročná na čas. A my věříme, že s přibývajícími zápasy budeme stále nebezpečnější. A kvalitní výkony obrany, která dostala více bodů pouze od výborných Black Cats, doplníme i radosti z touchdownů a následně i výher.

Sbírání zkušeností a postupné zlepšování na obou stranách míče je hlavním cílem letošní sezóny. Naše ženy dokázaly, že potenciál mají obrovský a my se můžeme jen těšit, co předvedou v dalších zápasech.

Děkujeme všem fanouškům, kteří zavítali na tribunu našeho stadionu a těšíme na vás na dalších zápasech této dynamické a krásné hry.