České soutěže 2024

Pardubice

Neděle 31.3. | O velikonoční neděli vyrazil ostravský tým do Pardubic, kde se utkal ve druhém kole Snapbacks Ligy s domácími Stallions. ISMM Ostrava Steelers zamířila na východ Čech po vyhraném zápase proti Blades. Domácí Stallions sice v prvním kole potrápili úřadují mistry z Vysočiny, ale do druhého zápasu vstupovali s prohrou na svém kontě.

S týmem ISMM Steelers nepřijel startující quarterback Patrik Puchala a tak se do čela ostravského útoku postavil mladý Amos Feranec. Začátek zápasu byl rozpačitý z obou stran a na hřišti dominovaly především obrany. Hned první drive Stallions rázně ukončil Martin Hloušek, který zachytil interception z rukou Petra Plačka. Dobrou pozici na hřišti zúročil svým prvním touchdownem mezi muži Amos Feranec.

Pardubice odpověděli na začátku druhé čtvrtiny. Petr Plaček našel dlouhý passem svého spoluhráče v redzóně Steelers a následně snížil po přihrávce na Jana Janečka.
To však bylo ze strany Stallions v prvním poločase vše. Ocelová obrana zavřela své brány a navíc připravovala výborné pozice na hřišti pro svůj útok.

Jedné takové příležitosti využil Amos Feranec a zapsal do statistik v mužské soutěži i první passový touchdown, když našel v endzóně dalšího mladého oceláře - Přemysla Pekaru (i pro něj to byl první touchdown v nejvyšší lize).
Stallions ještě dostali na konci poločasu možnost zdramatizovat zápas, když muffnutý punt zalehli na polovině ISMM Steelers. Ale špatnou prací s časem si nechali protéct mezi prsty šanci na další body.

Ve druhém poločase již ostravský tým držel zápas ve svých rukou a poslední čtvrtina nabídla možnost zahrát si i širšímu kádru týmu.
Druhá výhra v sezóně a opět o kousek lepší předvedená hra je skvělou pozvánkou na souboj proti Vysočině Gladiators, který čeká ISMM Ostrava Steelers za čtrnáct dní na domácím hřišti v Porubě.

blog Po zápase jsme se zeptali head coache ISMM Ostrava Steelers Jana Klimeše:
Jak jste se chystali na dnešní zápas?
Chystali jsme se pilně celý týden. Stallions řádně potrápili jeden z nejlepších týmů ligy (Vysočinu Gladiators). Přípravu nám však lehce narušila sobotní zpráva, že nám ze zdravotních důvodů vypadl ze sestavy startující QB Partik Puchala.
Byla to velká komplikace?
Nahradit na poslední chvíli hráče na pozici QB je vždy náročné. My však máme letos velkou výhodu v tom, že Patrikovi kryje záda Amos (Feranec), se kterým se nebojíme, že bychom museli nějak výrazně měnit styl hry.
K samotnému zápasu - šlo vše dle očekávání?
Asi i ano. Letos budeme spoléhat hlavně na svou ocelovou obranu a zkušené hráče, kteří pomohou z problémů mladým vycházejícím hvězdám. A tak nějak to i bylo. Když už se něco nepodařilo, vždy přispěchali zkušení hráči, či naše obrana a překlopili misku vah opět na naši stranu.
Je něco co tě nepotěšilo?
Je toho více, stále jsme úplně neodemknuli celý potenciál týmu. Nejvíce mě však mrzí, že jsme, oproti prvnímu zápasu, ztratili velké množství yardů nedisciplinovaností. Na tom budeme muset zapracovat - ve vyrovnanějších zápasech by nám tyto yardy mohly chybět.
Jak se těšíte na další zápas?
Nyní máme dva týdny pauzu a pak přijde první velká zkouška letošní sezóny. Na domácím hřišti přivítáme druhý neporažený tým naší skupiny Gladiators. Věřím, že opět budeme hrát o kousek lépe a těším se na skvělý zápas.

ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Amos Feranec, 7y run (Dominik Římanek kick); 5:57
Pardubice Stallions TD - 6:7 - Jan Janeček, 12y pass od Petr Plaček (kick neúspěšný); 8:56
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:14 - Přemysl Pekara, 11y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 4:47
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:21 - Jiří Košař, 12y run (Dominik Římanek kick); 3:42
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:28 - Jiří Košař, 7y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 4:43
ISMM Ostrava Steelers TD - 6:35 - Petr Škvára, 13y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 0:22