České soutěže 2024

Ostrava

Neděle 14.4. | Do Ostravy přijel úřadující mistr Snapbacks Ligy - Vysočina Gladiators. Na jedné straně velezkušený quarterback Jan Dundáček a na straně druhé dvě mladé naděje ostravského týmu. Oba týmy navíc disponují velmi zkušenými kádry. Opakování minulého Czech Bowlu, televizní zápas, rekonstruované hřiště v Porubě a krásné fotbalové počasí – vše připraveno na svátek fotbalu. Jak to ale vypadalo na hřišti?

Vypadalo přesně tak jak si všichni přáli. Hromada emocí, krásných akcí, dramatických situací a neustálého přelévání vedení. Lépe začali hráči Vysočiny, když Jan Dundáček našel Davida Caltu a první čtvrtinu tak vyhráli Gladiators 7:0.

Ve druhé čtvrtině se s body rozthnul pytel. Nejprve Patrik Puchala našel dlouhým passem v blízkosti endzóny Gladiators Přemysla Pekaru a Jiří Košař doběhl pro první body ISMM Steelers. Jan Dundáček s Vojtěchem Mašitou vrátili vedení na stranu Gladiators. Ale to netrvalo dlouho. Hned při následujícím kickoff returnu přebehl Přemysl Pekara celé hřiště a vyrovnal na 14:14.

To však nebylo ve druhé čtvrtině vše. Blýskla se i hvězda týmu z Vysočiny – Ashton Heard doběhl pro dlouhý touchdown. ISMM Steelers pak už na konci prvního poločasu stihli snížit na 17:21 úspěšným field goalem Dominika Římanka.

Třetí čtvrtina se nesla v znamení obran a spousty turnoverů. Body však nepřinesla.

Diváci se tak dočkali až na začátku čtvrté čtvrtiny. Chyba Ashtona Hearda při přijmu puntu a následné zalehnutí volného míče Janem Telnarem v těsné blízkosti endzóny Gladiators přineslo otočení výsledku na stranu Ostravy.

Útok Gladitators pak sice pomalu postupoval přes hřiště, ale ocelová obrana, jmenovitě Adam Kavický, mu vystavil stopku, když se na čtvrtý down pokusil Jan Dundáček překonat jeden yard. To zbývalo sedm a půl minuty do konce zápasu.

Na hřiště tedy vyběhl útok ISMM Steelers, který již vedl Amos Feranec, který v plánované výměně nahradil na pozici quarterbacka pro druhý poločas Patrika Puchalu. Ostravský útok tak začal pomalý přesun hřištěm a ukrajoval cenné vteřinky. Úspěšný drive byl zakončen 17 sekund před koncem zápasu úspěšným field goalem Dominika Římanka.

Gladiators tak zbyly jen dvě akce na otočení výsledku, což se však nepovedlo. Hned třetí kolo Snapbacks ligy tak přineslo další obrovské překvapení a ISMM Ostrava Steelers si připsala skalp největšího favorita ligy.

Vysočina Gladiators TD - 0:7 - David Calta, 5y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 1:27
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jiří Košař, 3y run (Dominik Římanek kick); 11:20
Vysočina Gladiators TD - 7:14 - Vojtěch Mašita, 15y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 6:12
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:14 - Přemysl Pekara, 99y kick-off return (Dominik Římanek kick); 5:59
Vysočina Gladiators TD - 14:21 - Ashton Heard, 41y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 4:42
ISMM Ostrava Steelers FG - 17:21 - Dominik Římanek, 27y; 0:00
ISMM Ostrava Steelers FG - 27:21 - Dominik Římanek, 37y; 0:17

blog Po zápase jsme se zeptali runningbacka ISMM Ostrava Steelers Jiřího Košaře:
Jak ses těšil na zápas proti Gladiators? Byla tam ještě nějaká “pachuť” z posledního Czech Bowlu?
Tak samozřejmě tam byla stále hořká pachuť prohry, která nás v minulé sezóně hodně zasáhla. O to sladší vítěztví a povinnost to pro nás teď byla.
Zápas to byl nahoru, dolů. Věřil si, že nakonec skončí vítězstvím Steelers?
Já osobně se snažím vždycky jít do zápasu bez jakýchkoliv předběžných závěru. Věděli jsme, že s Glads je to vždycky velmi těžký a vyrovnaný zapas, jak fyzicky tak psychicky. Naštěstí to teď vyšlo na nás a byli jsme tím vítězným týmem my.
Máme za sebou tři vyhrané zápasy. Skóroval si v každém z nich. Jak se běhá v ostravském útoku?
Popravdě jsem nadšený z toho, jak se nám daří runnová hra tuto sezónu. O-line tam předvádí neskutečnou práci a na mě už je většinou jen projít si jimi připravenou uličkou pro nějaké ty yardíky.
Vybaví se ti nějaký zajímavý moment zápasu, na který si vzpomeneš i po skončení sezóny?
Moment ani tak ne. Spíše to, jak neskutečně se dokázalo semknout hračské jádro týmu i přes, troufám si říct, nepříznivý vývoj situace před sezonou. Myslím tím, že Mark bohužel musel zůstat ve státech a navíc jsme se rozhodli vstoupit do sezóny bez jakýchkoliv zahraničních posil ze státu.
Už tuto neděli míříme do Přerova. Jaké jsou tvé očekávání?
Očekávání, no jak je známo Přerov nás umí zaskočit a je to prostě soupeř kterého nesmíme nikdy podcenit. Čekám od toho krásnou, fyzicky náročnou bitvu.